16 днів боролись за життя: львівські медики врятували мешканця Червоноградщини, якого побили хулігани | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
16 днів боролись за життя: львівські медики врятували мешканця Червоноградщини, якого побили хулігани
07 Вересня, 17:35

16 днів боролись за життя: львівські медики врятували мешканця Червоноградщини, якого побили хулігани

Медики Львівської лікарні швидкої допомоги прооперували 34-річного чоловіка Олега із Червоноградського району із важкою черепно-мозковою травмою. Після нападу хуліганів його декілька разів оперували. Йому видалили 4 сантиметрів трахеї, яка була рубцево зміненою. Це була складна операція, яку виконують в небагатьох медзакладах України, розповідають у лікарні.

Пацієнта привезли до лікарні каретою швидкої допомоги. На нього напали невідомі, завдавши сильного удару по голові. 16 днів лікарі боролися за його життя в реанімації.

Для того, щоб пацієнт не задихнувся, медики наклали трахеостому – трубку для дихання. Однак згодом у нього розвинувся післятрахеостомічний рубцевий стеноз трахеї. Тобто, просвіт трахеї звузився настільки, що Олег страждав на задишку: не міг проходити великі відстані, підніматися сходами.

Консервативні методи лікування не допомагали. Зарадити могло лише оперативне втручання. Лікарі спершу зняли запальні процеси, а тоді видалили рубцево змінену частину трахеї, а між її здоровими частинами наклали анастомоз, тобто зшили їх.

Після операції Олег почав дихати сам. Після тривалого лікування він нарешті зможе повернутися додому.

Відео