Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
67% машин швидкої допомоги не приїжджають на виклики вчасно — МОЗ
27 Липня, 12:19

67% машин швидкої допомоги не приїжджають на виклики вчасно — МОЗ

В Україні дві треті пацієнтів, які викликають “швидку”, не отримують вчасно екстрену медичну допомогу. Лише у 17-18% випадках виклику “швидкої”, машина вкладається у потрібний час приїзду. Про це сьогодні, 27 липня, на брифінгу повідомили міністр охорони здоров’я Максим Степанов та його заступниця Ірина Садов’як, передає “Громадське”.

Згідно зі встановленими нормами автомобіль швидкої допомоги повинен приїжджати впродовж 10 хвилин по місту та 20 – за містом. В ці норми мають вкладатися не менше 75% автомобілів.

“Із загальної кількості випадків, а це 6,8 мільйона викликів, 4,7 мільйона є невчасними. Це дуже погані показники”, – каже заступниця Степанова Ірина Садов’як.

Вона уточнила, що наразі на підконтрольних уряду територіях працює 25 регіональних центрів екстреної допомоги та медицини катастроф.

За словами Степанова, одна з причин нинішніх затримок полягає в тому, що водії не завжди поступаються швидкій на дорогах. Міністр вважає, що за непропуск машини екстреної меддопомоги необхідно збільшувати штрафи.

Степанов розповів, що загалом по країні 1807 карет “швидкої”, які старші 10 років, або, які не підлягають експлуатації. До кінця року МОЗ планує придбати приблизно 400 автомобілів. Їх розподілять між областями.

Також міністр нагадав, що уряд цьогоріч збільшив фінансування екстреної меддопомоги на 40%, Ці кошти мають піти на збільшення заробітної плати, комплектацію лікарськими засобами та медичними виробами, заміну автопарку екстреної швидкої допомоги.

Фото: pmgroup.org.uа.

  • 0
  • 349
Схожі новини