Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
80 років тому почалася Друга світова війна: пам’ятаємо!
01 Вересня, 11:09

80 років тому почалася Друга світова війна: пам’ятаємо!

Сьогодні, 1 вересня, минає 80 років від початку Другої світової — найкривавіша та наймасштабніша війна в історії людства.

Саме 1 вересня на Львів впали перші авіабомби. А вже 22 вересня нацисти повністю окуповали Львів, 24 вересня — Дрогобич, 26 вересня — Яворів, 27 вересня — Старий Самбір.

Тим часом, 17 вересня радянські війська розпочали окупацію Польщі зі сходу. Вже 18 вересня були зайняті Луцьк і Станіслав — нині Івано-Франківськ, 22 вересня — Львів, 24 — Дрогобич, 26 — Яворів, 27 — Старий Самбір. А 28 вересня, після придушення опору Війська Польського на всій території цієї країни, зокрема у Варшаві, був підписаний радянсько-німецький договір про дружбу та кордон, який визначався по Західному Бугу і Нареву.

22 червня 1941 року німецькі війська перейшли кордон СРСР, відкривши найбільший в історії сухопутний фронт.

1 січня 1942 року у Вашингтоні 26 країн, серед яких — СРСР, США, Велика Британія, підписали Декларацію Об’єднаних Націй про спільну боротьбу проти Німеччини, Японії, Італії та їх сателітів до повної перемоги.

Друга світова війна тривала шість років і завершилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії. В цій війні брала участь 61 країна світу. А це — 80% населення Землі. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн.

У цій війні загинуло щонайменше 80 мільйонів людей — цивільних і військових, були здійснені найбільші в історії злочини проти людства, зокрема Голокост. А також вперше і востаннє використана атомна зброя.

Схожі новини