Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Алло,  незаконна субсидія
19 Жовтня, 09:11

Алло, незаконна субсидія

В Україні запустили "гарячу лінію"

Міністерство соціальної політики запустило “гарячу телефонну лінію” для скарг про незаконне отримання субсидій іншими громадянами на оплату житлово-комунальних послуг, або іншої державної допомоги.

Про це інформує  УНІАН.

“На сьогоднішній день впровадження такої телефонної лінії, яка діє в робочі години, дає кожному громадянинові, що має інформацію, що хтось незаконно отримує державну соціальну допомогу, будь-яку, або що до нього застосовувалися заходи з боку органів соціального захисту населення, органів соціальної підтримки, які не відповідають нормам чинного законодавства, можливість донести цю інформацію”, – повідомив генеральний директор директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики,  Віталій Музиченко.

Після отримання інформції, всі дані будуть перевіряти.

Адже велика сума грошей втрачається саме через недосконалу систему соціального інспектування та контролю з боку держави за використанням бюджетних коштів.

За даними соціологічного дослідження, яке проводив в Україні Світовий банк, приблизно 70% громадян нетерпимо ставляться до тих, хто отримує соціальну допомогу незаконно.
Номер “гарячої лінії” – 0800502757. Також  діє онлайн реєстр отримувачів субсидії – subsidii.ioc.gov.ua, який дозволяє за адресою подивитися, чи отримує допомогу, той хто там зареєстрований

“Завдяки цим реєстрам стало відомо про випадки отримання двох або більше субсидій, або коли допомогу отримували мери великих міст чи власники елітних будинків”, – зазначив Віталій Музиченко.

Наприкінці квітня 2018 року Кабмін прийняв рішення про внесення змін до програми надання субсидій за житлово-комунальні послуги. В уряді заявили, що мета нововведень – запобігання випадків зловживань і призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи.

Проект державного бюджету на 2019 рік передбачає скорочення витрат на виплату субсидій для населення на оплату житлово-комунальних послуг на 15,9 млрд грн – до 55,1 млрд грн, у порівнянні з держбюджетом на 2018 рік.

Схожі новини