Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Автозаками, заторами та 20-тисячним натовпом зустрів Львів Порошенка
28 Березня, 22:38
logo-black

Автозаками, заторами та 20-тисячним натовпом зустрів Львів Порошенка

Сьогодні останнім передвиборчим марштутом Президент Петро Порошенко відвідав Львівщину. Промовою із закликом підтримати його кандидатуру на виборах  звернувся до народу зі сцен Стрия, Дрогобича та Львова.

Про візит Порошенка у Львів було попереджено ще за два дні до його приїзду. Сьогодні вже з обіду центр міста перекрили, а на бічних вулицях автівки застрягли у корках. Вздовж проспеку Свободи вистроїлись автозаки з поліцейськими у шоломах та бронежилетах.

Промова Порошенка анансувалась на 18.00. Вже о 16.00 почали сходитись люди. Пропускали їх на площу перед Оперним театром тільки після ретельного огляду поліцією.

«Жінки в одну сторону йдуть, чоловіків просимо сюди»,  – по кілька людей запускає через оточення поліції чорнявий охоронець.

55882256_425883884830948_7812181238067757056_n

Жінка у темній болоньєвій куртці показує вміст сумки.

– Колото-ріжучі предмети, запальнички, сигарети є? – поліцейська в білих гумових рукавичках обмацує кишені. Далі дивиться в сумку. – Це що? З балончиками не можна.

 

– Це ж каплі для очей. Сльозяться в мене від сирої погоди. Бачу погано, – проситься жінка.

 

– Нічим не можу допомогти. З ним не можна проходити, прошу виходити, – показує на вихід правоохоронець.

Жінка виходить з обуренням.

«Та ці каплі 300 гривень коштують. Що не видно, що то не газовий балончик? Нащо мені той Порошенко, надто дорого обійдеться», – каже.

Люди займають місця ще за метрів 100 до сцени. Хтось умудряється залазити на бордюри і лавочки, аби краще бачити, що відбувається. Все, що на сцені, транслюють на двох великих екранах. О 17.00 до народу виходять ведучі. Один за одними запрошують до виступу артистів, ветеранів АТО.

5-6
56194298_2258747224452109_4005700651613945856_n

«Ми маємо міцну армію та сильні позиції української мови. Сьогодні ми маємо Томос, а це потужний удар по Росії. А ще ми маємо 39 кандидатів у президенти, але більшість із них орієнтується на схід, на тих, через кого гинуть наші побратими. Я, як ветеран війни, закликаю українців до об’єднання проти цього», –  говорить Вадим Свириденко, учасник АТО.

За 30 м до сцени по обидва боки площі розташували кілька рамок-металошукачів. Через них пропускають лише тих, чиє прізвище у списку.

«Другий раз просять відійти назад, а я півгодини в черзі вистояла. Якісь списки хочуть. Кажуть, попередньо в штабах реєструватись треба було. А я і документ маю, і благі наміри, і ні в яку», – каже жінка на вигляд 60 років. Вичікує ще зо 20 хвилин і знову намагається пройти, але її повторно завертають.

 

«Строго за списками. По районах проходимо. Показуємо документи», – кремезний охоронець у чорному відводить чергу ще на півметра назад.

Рамка металошукача раптом починає видавати різкий звук, пищить.

«Ходи звідси, Іванівна, бо як рване яка бомба, то ніякий Порошенко тобі не поможе», – тягне пенсіонерку за рукав подруга.

55485854_2294543650814383_2837348471973871616_n

Петро Порошенко приїздить о 18.40. Виходить із машини у супроводі Степана Кубіва та своєї дочки. Разом з охороною прямує до натовпу. Через огорожу тисне руки людям, вітається. Іде до сцени. Його вихід 20-ти тисячний люд зустрічає гімном України.  Промову Президент починає емоційно. Час від часу його перебивають оплесками. Хтось із натовпу просто під сценою кричить нецензурною лайкою.

«Провокаторів багато, але ми не піддаємось на провокації, в нас інша ціль. Мета – побороти зовнішнього і внутрішнього ворога, – звертається Порошенко. – Я прошу вибачення за помилки, які були допущені. Бо помилялися ми не раз», – каже згодом.

Поруч із охоронцями, які стоять біля металошукачів, тиснуться дві огрядні жінки. Промову президента дивляться через екран.

«Може, вже йдемо до автобуса? Він зараз про дружину говорить, ще 15 хвилин і буде кінець», – голосно шепче чорнява пані своїй подрузі.

– Звідки знаєте? – цікавлюся.

– Та бо ми вже не перший раз чуємо ту промову, з Президентом поїздили трохи. О, зараз скаже, що у 18 років женився, –  сміється.

 

«У мене четверо дітей. Я женився у 18. З дружиною всього місяць був знайомий. І жодного разу про це не пошкодував, – веде далі Порошенко.

 

– А я що казала?

Жінки йдуть до виходу.

«Політико-демократичним шляхом ми повернемо окупований Донбас. Путін і вся його кагорта зачаїлися в очікуванні виборів. Ті, хто слухаються Путіна, прагнуть будь-кого, тільки не Порошенка. І невже українці зроблять Путіну цей подарунок? А він розраховує на прийнятний для себе результат. Він мріє про м’якого і податливого, слабкого, ідеологічно-аморфного і політично- малоросійського президента в Україні. Та коли він побачить, що на виборах ми проголосували проти капітуляції, він просто мусить погодитися на українську позицію. На інші українські позиції, які підтримані європейськими та американськими партнерами. До кінця другої своєї каденції президенства я планую підготувати Україну до вступу в НАТО і Євросоюз. Це буде у 2023 році», – наголошує Президент.

Після промови Порошенка, знову звучить гімн України. Далі ведучі оголошують, що Президент іде до народу і з ним можна буде зробити селфі. Люди сприймають це оплесками та вигуками «Порошенко!». Тиснуться, аби сфотографуватись з Президентом. Гарант проходиться про колу, огородженого парапетом, та разом із охороною йде до машини.

«Слухай, сумка відкрита. 400 гривень було, вкрали. Охорона повсюди, перевіряють кишені пенсіонерів, а всяка мерзота все рівно залізла. І най в тій країні порядок якийсь буде», – обурюється по телефону молода жінка років 35.

Молодики у чорному одязі та з жовтими пов’ язками на руках згортають плакати «Свинарчуків за грати».  З нашивок на спині у деяких, видно, що вони належать до Національного корпусу та Нацдружин. Про свою акцію заздалегідь попереджали. Повідомляли, що вона буде мирною, зійдеться понад півтисячі осіб.

54799071_263877387888412_4602231296465305600_n

Фото: LMN

  • 0
  • 4467
Схожі новини