Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Бабуся сказала, що отримаю гроші. Не повірив»: розумних дітей на Старосамбірщині підтримали грошовими преміями
28 Травня, 14:23
logo-black

«Бабуся сказала, що отримаю гроші. Не повірив»: розумних дітей на Старосамбірщині підтримали грошовими преміями

 

 Марія Кузьмин

 

Дмитро Опаленко, десятикласник Старосамбірської школи № 2, отримав на банківську картку 4 тис. грн. В обласному етапі олімпіади з правознавства він зайняв ІІІ місце. Грошові премії виплатили йому та ще 10-ти призерам обласних олімпіад. Це стало можливим завдяки районній програмі підтримки обдарованої молоді. За неї депутати райради проголосували на початку року.

«Це дуже несподівано і приємно. Першою про це почула моя бабуся. Розказала мені, що отримаю гроші – не повірив. Потім нас до кабінету покликав директор і розповів про це. У школі нас троє, кому випала така честь. Неочікувано. Мої перші гроші – чотири тисячі гривень! Сам заробив, по-справжньому. Попри те, що буду гасати на канікулах на велосипеді, ходити на річку і просто байдикувати, в мене є тепер бажання і до підручників заглядати», – ділиться враженнями з LMN Дмитро.

Каже, гроші витратить на новий телефон. Протягом навчального року, що минув, хлопець посів три перші місця у районних олімпіадах: з історії, хімії, правознавства. З інформатики – ІІ місце. Грошова премія допомогла йому визначитися з майбутньою професією.

«Ну раз уже з правознавством вийшло щастя, то тепер сам Бог велів – буду юристом. А то ще вагався, куди наступного року поступати», – усміхається Дмитро.

На програму було передбачено 100 тис. грн. Їх розподілили пропорційно зайнятому місцю.

«Ось у нашій школі є хлопець, Іван Жук. Він отримав 7 тисяч гривень. У нього два треті місця в області», – додає Дмитро.

«Це хороший стимул для школярів працювати наполегливо далі, а іншим розуміти, що старання оцінюються. Талановиті діти – це наша гордість.

Програма прийнята на 2019 рік. Однак хочемо, щоб і в подальшому вона діяла. Крім того, подумаємо й про те, як стимулювати педагогів, які підготували призерів олімпіад», – коментує LMN голова райради Тетяна Терлецька.

 

Фото: Марія Кузьмин

Схожі новини