Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Батьки бувають токсичними. Але їх треба пробачити»: поради психолога, як зберегти добрі стосунки у сім’ї
15 Травня, 17:53
logo-black

«Батьки бувають токсичними. Але їх треба пробачити»: поради психолога, як зберегти добрі стосунки у сім’ї

Сьогодні, 15 травня, у цілому світі відзначають Міжнародний день сім’ї. Святкування цього дня затвердили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 20 вересня 1993 року. Його метою є звернути увагу суспільства на важливість родини та проблеми, які часто виникають в сім’ях.

В українських родинах часто проблеми виникають через непорозуміння у стосунках “батьки-діти». Як зберегти гарні відносини з батьками, LMN розповіла львівська психологиня Анна Замостна.

«Уже коли дитина народжується, батьки повинні налаштувати себе, що вона їм не належить. Бо ж найчастіше молоді батьки, особливо матері, зациклюються на дітях, вони стають їх сенсом життя. Коли ж діти йдуть від батьків, сенс втрачається. Уже в декретній відпустці жінка має зрозуміти, що вона любить робити: хтось пекти торти, хтось вишивати. Згодом, коли діти підростуть, для неї це стане заняттям. Тоді мама стає корисною не лише для сім’ї, але й поза домом. У неї з’явиться розуміння, що не даремно прожила життя», – каже Анна Замостна.

Буває, що батьки настільки опікувалися дитиною, що у дорослому житті вона просто від них втікає, додає психологиня.

«Батьки бувають токсичними. А діти мають розуміти, що вони так себе поводили у силу свого незнання. Тому треба з усіх сил намагатися їх пробачити. Тільки після цього у своїх сім’ях зможемо побудувати добрі стосунки. Має йти виростання з ролі дочки та сина, – додає Анна Замостна. – І завжди відстоювати свою позицію, навіть якщо батьки образяться. Варто довести їм, що ми не хотіли образити, а, навпаки, наголосити: вони для нас цінні, але ми маємо свою думку, цілі.

Інколи батьки зловживають увагою дітей. Буває, телефонують, кажуть, що їм погано. Якщо таке трапилося один раз, то, можливо, справді стало погано. Якщо це повторюється, йде маніпуляція, треба припинити. Наприклад, сказати: «Я не можу приїхати, але викликаю «швидку». Сама приїду вранці». Якщо мама чи батько скаже: «Не треба «швидкої», не все так погано» – тоді зрозуміло.  Якщо ж скаже: «Добре, викликай», то варто приїхати».

Фото: ілюстративне

Схожі новини