Без згоди батька: що треба, щоб вивезти дитину за кордон | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Без згоди батька: що треба, щоб вивезти дитину за кордон
25 Жовтня, 14:40

Без згоди батька: що треба, щоб вивезти дитину за кордон

Марічка Оринчак

Виїхати за кордон із дитиною тепер можна без згоди другого із батьків

У липні уряд прийняв закон №8296, який передбачає нові правила на виїзд за кордон дитини із неповної сім’ї. А також врегулював деталів, як це тепер відбуватиметься в залежності від різних сімейних обставин.

Що потрібно знати батькам, щоб перетнути кордон за спрощеною процедурою та чи діє він уже на практиці “ЛМН” запитала у керівника Управління юстиції у Львівській області Тарас Греня.

“З кінця серпня вступив у дію так званий другий пакет законів “Чужих дітей не буває”. Раніше виїхати за кордон з дитиною можна було тільки або за дозволом іншого з батьків, або коли було рішення суду про позбавлення батьківських прав – тоді, звичайно, не було потреби брати цей дозвіл,” – зазначив пан Тарас.

З 29 серпня з’явились три окремих випадки, які дозволяють виїхати за кордон з дитиною без цього документа.

Перший випадок – це умовно коли один з батьків не платить аліменти більше, ніж 3-4 місяці. Відповідно інший з батьків бере довідку в державного виконавця про наявність заборгованості по сплаті аліментів більше певного періоду часу та спокійно виїжджає за кордон. Така схема апробована та вже безпосередньо працює.

“Другий випадок – коли має місце ситуація, що один з батьків хоче взяти дитину на певний період часу за кордон, а інший проти. Відповідно в такій ситуації по спрощеній процедурі один з батьків має право подати позов до суду, і в рамках окремого провадження суд дає дозвіл на виїзд,” – каже Тарас Грень.

І третій випадок, коли є належна сплата аліментів, і є визначене місце проживання дитини з одним з батьків, тоді батько чи мати, з якими саме проживає дитина можуть без проблем вивезти дитину за кордон без окремого на те дозволу.

Відео