Біля палацу Марсів у Судовій Вишні облаштують відпочинкову зону | Львівська мануфактура новин
Біля палацу Марсів у Судовій Вишні облаштують відпочинкову зону
23 Жовтня, 12:51

Біля палацу Марсів у Судовій Вишні облаштують відпочинкову зону

Власники палацу Марсів у Судовій Вишні – «Фонд українсько-польської історії людей» – виграли електронний аукціон на право оренди земельної ділянки площею 0,7 га з водоймою 0,3 га. Як зазначили на сторінці Фонду, нові орендарі мають намір очистити струмок, відновити його природну течію, інтегрувати територію у ландшафтний дизайн палацу, облаштувати міст і створити терапевтичний сад.

Серед чотирьох учасників аукціону Фонд запропонував найвищу ціну – 45 тис. грн. За задумом, на впорядкованих берегах буде невеликий водоспад і фонтан.

«Ми плануємо зробити це місце живим, гармонійним та натхненним. Уявіть собі: тихий куточок природи з човном і сонцезахисною парасолькою, кошиком квітів, легкий шум води і аромат трав навколо. Це буде простір спокою, натхнення і краси, де кожен відвідувач відчує гармонію з природою», – повідомили на сторінці Фонду.

Ландшафтним дизайном займатиметься львівська студія Florentes, яка розпочне масштабне облаштування території довкола палацу та прилеглого струмка з берегами. Дизайнери орієнтуватимуться на англійський стиль, характерний імітацією природних пейзажів.

«Ми прагнемо дотримуватися тих стилістичних принципів, що були притаманні палацово-парковому комплексу понад сто років тому. Передбачено облаштування клумб і квітників (з квітами, які вирощували колишні власники маєтку), природних огорож і звивистих доріжок, що підкреслюватимуть історичний характер місця», – пояснили дизайнери.

Збережуть усі старі дерева, а поруч висадять нові, зокрема ялинку, біля якої у святковий період проводитимуть заходи для громади та гостей. Окрім того, планується створення терапевтичного саду.

Особлива увага приділяється облаштуванню струмка: передбачена реконструкція мосту та можливе будівництво додаткових переходів.

«Територія довкола Палацу Марсів має стати пам’яткою минулого та свідченням сучасного дбайливого ставлення до довкілля. Поза святковими подіями, оновлений простір має бути місцем прогулянок, відпочинку й роздумів. Тут наші гості зможуть відновити сили, відпочити душею та відчути гармонію природи й історії», – наголосили у Фонді.

До слова, руїни палацу XIX ст. продали на аукціоні у березні 2023 року за 3,2 млн грн. Директоркою ТОВ «Фонд українсько-польської історії людей» є киянка Зінаїда Чілікіна. Також Фонд викупив ділянку 0,9 га довкола палацу.

Нагадаємо, нещодавно Валентин Олексієнко, встановив рекорд України, створивши картину за допомогою коліс свого крісла колісного.

Відео