«Більшість реанімаційних ліжок заповнені»: керівники львівських лікарень вимагають ще дужче посилити карантин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Більшість реанімаційних ліжок заповнені»: керівники львівських лікарень вимагають ще дужче посилити карантин
28 Жовтня, 11:43

«Більшість реанімаційних ліжок заповнені»: керівники львівських лікарень вимагають ще дужче посилити карантин

Близько половини ліжок у ковідних відділеннях львівських лікарень заповнені хворими. Більшість з них у важких і вкрай важких станах. 70% апаратів ШВЛ уже задіяні для хворих. Якщо динаміка захворюваності й надалі стрімко зростатиме, вже скоро може скластися ситуація, що хворих не буде куди класти. Про це вчора, 27 жовтня, повідомила начальниця управління охорони здоров’я Львова Леся Кобецька, передає Твоє місто.

Через ситуацію, що склалася, лікарі головних львівських ковід-лікарень просять посилити карантинні обмеження у місті.

«У нас склалася критична ситуація. Лікарі на межі виснаження, щодня у медзакладах збільшується завантаженість ліжок. Більшість реанімаційних ліжок заповнені. У лікарнях є 98 апаратів ШВЛ і 70% задіяні. Вже через 10 днів можемо мати ситуацію, що не будемо мати де класти пацієнтів», – каже Леся Кобецька.

За її словами, проблем чи критичної ситуації із киснем у лікарнях поки немає. Ситуація регульована. Крім того, у достатній кількості є й кисневих концентраторів.

Керівники закладів охорони здоров’я звернулися з листами до міської та регіональної комісії ТЕБ і НС з проханням ввести жорсткіші карантинні обмеження та заходи.

«Темпи захворюваності зростають. Ще місяць тому у нас було на 170 хворих менше. Зараз госпіталізують чимало пацієнтів і більшість невакциновані. А якщо і мають щеплення, то лише одну дозу. Серед тих, хто помер, лише один вакцинований. Пацієнту було 60 років і він мав важку супутню патологію. Багато з числа хворих потрапляють у реанімацію. Добре те, що після виписки з лікарень змінюють думку і таки хочуть вакцинуватись, – зазначив медичний директор з анестезіологічної роботи Львівської лікарні швидкої допомоги Іван Міськів. – Ми пережили дві попередні хвилі коронавірусу, але зараз ця наймасштабніша: темпи поширення більші, прогресування швидше, колективного імунітету у людей немає».

Генеральний директор 5-ї міської лікарні Андрій Миськів зазначає, що медзаклад не так давно почав приймати хворих на коронавірус, а уже за два тижні було 200 хворих. Більше 100 пацієнтів лікують від COVID-19 досі.

«Важкість перебігу, у порівнянні з весняним періодом, стрімкіший і важчий. Якщо раніше пацієнти, які зверталися за допомогою чи лікуванням, робили томографію – і відсоток ураження був незначний, то вже зараз “швидкі” привозять людей з суттєвим ураженням легень. За кілька годин хворий стає вкрай важкий. Реанімація у нас не велика, 6 ліжок, але всі вони зайняті. Апарати ШВЛ також. Вже через 10 днів ми просто не матимемо де класти хворих», – каже Андрій Миськів.

Нагадаємо, що сьогодні, 28 жовтня, в Україні зафіксували черговий антирекорд – понад 26 тисяч нових хворих на коронавірус.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 1868
Відео