Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Білий» та «Рудий» клоуни розважатимуть маленьких пацієнтів у львівських лікарнях
22 Березня, 11:29
logo-black

«Білий» та «Рудий» клоуни розважатимуть маленьких пацієнтів у львівських лікарнях

Юлія Швидко

Благодійний фонд «Крила надії» у Львові з 5 по 7 квітня організовує навчання для волонтерів, які мають бажання розважати пацієнтів у дитячих лікарнях. У «Школу клоунів» запрошують людей віком від 20 років, різних професій та статусів. За три дні їх хочуть навчити акторської майстерності, пояснити, як потішити хворих дітей та не нашкодити їм.

«У Львові рік працюємо з ОХМАТДИТом та Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром. Маємо 6 лікарняних клоунів-професіоналів, які уміють правильно розважати малят. Серед них жінка пенсійного віку – її дітки сильно люблять, – розповідає LMN координатор проекту Катерина Ридош. – Виступи для дітей у лікарняних палатах завжди супроводжуються яскравими емоціями. Тішаться дітки, їх батьки та й самі клоуни. Я завжди захоплююся людьми, які мають свої серйозні справи, але знаходять час для такої діяльності».

У програмі школи: історія і принципи лікарняної клоунади, пробудження клоуна в собі, акторська майстерність, імпровізація, робота у парі – «Білий» та «Рудий» клоуни, тілесність у практиці лікарняної клоунади, зустрічі з лікарями, психологами, громадськими активістами. За детальнішою інформацією можна звертатися за номером телефону: (096) 269 92 52.

«Інколи зустрічаю батьків, діти яких лежали у лікарні. Кажуть, що усі негативні емоції під час лікування дітки забувають, натомість зустріч з клоуном запам’ятовують надовго. Вони ж мають свій підхід. Буває, що дітки які відмовлялися від їжі, під впливом клоуна починають їсти. Перестають боятися лікарняних процедур. Клоун крапельницю називає «павер-банком», в ігровій формі пояснює, що уколи та таблетки – це не страшно, – додає Катерина Ридош. – Маленькі пацієнти довіряють клоунам, бо вони їм не вказують, опускаються до їх рівня. Присідають, аби навіть ростом бути однаковими».

Фото: “Крила надії”

Схожі новини