Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Андрій Гнатуш: «Ліквідація вугільних шахт, як Харківські угоди – відповідальність неминуча»
13 Березня, 13:48

Андрій Гнатуш: «Ліквідація вугільних шахт, як Харківські угоди – відповідальність неминуча»

Ліквідація шахт – це тонке лезо, яке може боляче вдарити по всіх українцях. Насправді вугільно-видобувна галузь в Україні була поставлена надзвичайно сильно. У нас є Донбас, у нас є Львівсько-Волинський басейн видобутку вугілля.

Тому зараз, взяти і просто відмовитись від цієї царини діяльності – я би так категорично не ставав на цей шлях самурая. Так, в державі є проблемні шахти, і з ними обов’язково треба навести порядок. Є копальні, які потрібно повністю закривати. Вони вже давно дотовані. І тут, куди простіше людей перенавчити якимось новим видам діяльності, скерувати в іншу сферу.

Одним словом – забезпечити нормальну соціальну перезагрузку для тих шахтарів, які зараз чи не щодень наражають себе на небезпеку, спускаючись у аварійні, давно застарілі проблемні копальні.

Продовжувати роботу таких шахт – це колосальне навантаження і на енергетику України, і на державний бюджет.
Ми повинні навчитися жити зі своїми ресурсами та перевагами. І вони у нас є. До слова, у нас присутня атомна енергетика, в нас присутня і ця ж вугільна промисловість, яку ми все таки ще можемо використовувати у певній мірі для підтримки теплових енергостанцій.

Звісно, з часом нам потрібно буде модернізовуватись, щоби рухатись у ногу із сучасним світом. Проте зараз ліквідація всіх вугільних шахт – це тонке лезо, яке може боляче вдарити по українцях. На жаль, у нашій державі на сьогоднішній час немає такого фінансування, щоби відмовлятись від цього напрямку діяльності, до якого задіяні тисячі людей.

Більше за посиланням.

  • 0
  • 1383
Схожі публікації