Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Юлія Мацько: «Якщо ти жінка, то у футбол зась?»
01 Червня, 22:04

Юлія Мацько: «Якщо ти жінка, то у футбол зась?»

Так склалось історично, що футбол у кожного з нас сприймається саме як чоловічий вид спорту. Але останнім часом жінки почали активно відстоювати свої права, заявляючи, що їх присутність у футболі – це не щось екстраординарне, а нормальне явище. І так, зараз ми спостерігаємо за національними чемпіонатами і єврокубками серед жіночих команд і поступово звикаємо до жіночого футболу. Але ось жінки-президенти чоловічих футбольних клубів – це виходить за межі нашого сприйняття і вважається якимось новим трендом в сучасному футбольному світі.

І ось у жовтні 2019-го в цей список потрапила Україна: за інформацією українських ЗМІ вперше в історії країни президентом футбольної команди стала дама – Ірина Морозюк, дружина колишнього гравця національної збірної, дворазового чемпіона та триразового володаря Суперкубка України Миколи Морозюка. Однак українські ЗМІ тоді ще, вибачте за нескромність, не знали про те, що я, Юля Мацько, у липні 2019-го очолила аматорський СК «Зоря» із села Керниця Городоцького району. Хоча колектив із невеликого села, у команди досить багата історія, тут народився український радянський футболіст, український футбольний тренер і функціонер – Степан Юрчишин. Команда ставала бронзовим призером обласних змагань, брала участь у чемпіонаті Української РСР серед колективів фізкультури.

Вже третій рік я опікуюся цією чоловічою футбольною командою. Однак станом на сьогодні перед нами постала серйозна проблема. Перемігши у півфінальному матчі, СК «Зоря» виборов путівку у фінал Кубка пам’яті М. Березецького. Команда-суперник СК «Галичани» подала протест на результат матчу через перевищення ліміту на футболістів-легіонерів. У процесі матчу, а саме перед початком матчу, представники СК «Галичани» не допустили цього гравця до участі у матчі, однак після перерви у матчі, представник СК «Галичани» після телефонної розмови з головою місцевої федерації футболу допустив гравця до участі у матчі навіть не перевіривши його паспорт.

На засіданні КДК СК «Зоря» надав усі необхідні документи, які підтверджують його заявку згідно регламенту змагань. При заявці Пацая С.А. жодних попереджень/застережень чи відмови у заявці гравця від федерації не було, причому гравець виступав за СК «Зоря» ще із 2020 року. Однак рішення КДК кілька днів затягувалось і в підсумку в останній регламентований день фото цього так званого  «рішення» надіслали у Viber. У рішенні йшлось про зарахування технічної поразки СК «Зоря», що було описано буквально двома реченнями, без жодних даних, без обґрунтування, без посилань на нормативні документи; а дата, яка була вказана у рішенні, а це ще за день до матчу, може лише свідчити  про упередженість органів федерації чи навіть змову з СК «Галичани». 

Наступного дня нашій команді довелось фактично випрошувати у голови федерації завірені копії рішення, протоколу розгляду, протоколу матчу та протесту, до яких також додалося «додаткове пояснення» стосовно іншого гравця, який також, на думку СК «Галичани», не мав права брати участь у матчі; тобто суперник намагався зачепитись за будь-що, аби добитись свого. В протоколі розгляду справи також повністю відсутні посилання на регламентні документи та повна суть порушення, при тому, що за рішення голосували зацікавлені особи. Весь пакет документів свідчить лише про повну некомпетентність та необізнаність щодо регламентних документів федерації. Отримавши ці документи, ми одразу подали апеляцію до апеляційного комітету федерації, де також зазначили, що протест СК «Галичани» був поданий з грубими порушеннями регламенту, був наданий вже набагато пізніше встановлених термінів і тепер чекаємо на засідання апеляційного комітету і паралельно готуємо документи для подання позовної заяви.

Варто зазначити, що певна упередженість до моєї команди спостерігається із самого початку, відчувається якесь певне незрозуміле ставлення, як до жінки у футболі. У 2019 році також був інцидент з тими ж СК «Галичани», коли арбітр матчу всупереч усім правилам гри фактично подарував перемогу супернику. Весь цей час, який я опікуюсь командою, запримітила, що збоку футбольного керівництва Городоччини спостерігається певна прихильність до певних футбольних команд, що в цілому лише спотворює дух гри. Я вірю в те, що ми доб’ємося правди і покажемо приклад.

  • 0
  • 870
Схожі публікації