Краще хотіти полетіти на Місяць і не зуміти цього зробити, ніж не хотіти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Краще хотіти полетіти на Місяць і не зуміти цього зробити, ніж не хотіти
25 Вересня, 12:39

Краще хотіти полетіти на Місяць і не зуміти цього зробити, ніж не хотіти

Знаєте, які карти бажань справді могли б допомогти стати щасливішими? Ті, в яких сформульовано не те, що «всесвіт» повинен вам підігнати, а те, ким чи якими ви хотіли б стати.

Тому що це мрії не про споживання, а про самовираження. Тому що вони беруть початок у внутрішньому світі. І різниця тут важлива. Нехай навіть ідеться про матеріальні можливості. “Я хочу стати багатим” проти “я хочу багато грошей”. Відчуваєте різницю? Чи відчуваєте смак особистої відповідальності? Відчуваєте, що для здійснення сформульованої мрії, вам треба не сидіти склавши ручки, а як мінімум, замислюватися, як і що змінити в собі самому або в своїх діях для того, щоб туди прийти. Куди рухатись. Тому що «стати» – це дієслово.

На противагу позиції дитини, чия неповноцінність та внутрішня порожнеча має бути заповнена якимись речами (хоч матеріальними, хоч не дуже), які можна було б спожити. Щоправда, при цьому так і залишившись порожнім, невиявленим. Тому що можна закидати у внутрішню порожнечу машини, статуси, коханок, авокадо, лате з чорничним сиропом, брендовий одяг, клуби, готелі та подорожі. Все це з однаковим успіхом потоне там, не залишивши жодного сліду, якщо немає усвідомлення, хто я і для чого я прагну саме цього.

Немає нічого поганого у речах, просто вони не здатні створити того, хто їх носить. Насамперед треба бути. Хотіти бути набагато цікавіше і ефективніше, ніж хотіти мати. Але найцікавіше, що й радісне володіння – це насправді наслідок продуктивного буття. Коли те, що в мене є, є завдяки тому, що це саме я – тільки так я можу мати без страху втрати, тільки так я можу мислити ширше і спати спокійніше, тому що головний секрет мого успіху – я сам – за будь-яких обставин залишиться з мною.

Краще хотіти полетіти на Місяць і не зуміти цього зробити. Ніж не хотіти. Тому що допоки ви лише робите спроби – стати космонавтом, написати книгу, відкрити ресторан – ви живете. Ви зустрічаєте на шляху когось цікавого, дізнаєтесь щось важливе і зовсім інакше дивитесь на себе і, можливо, станеться так, що щасливим вас робить зовсім інше, а не те, про що ви колись мріяли. І навіть якщо у вас щось не виходить, знайдеться щось інше, не менш цікаве. Жодні провали не зупинять тих, хто звик жити пристрастю. Тому що зміст життя в тому, щоб його жити. Тому перш за все треба бути. І найчастіше цього більш ніж достатньо.

  • 0
  • 186
Схожі публікації