Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Людмила Калабуха: “Вміння сказати “НІ” – ознака зрілої та вільної особистості, яка має на це право”
19 Лютого, 21:50

Людмила Калабуха: “Вміння сказати “НІ” – ознака зрілої та вільної особистості, яка має на це право”

Як же це страшно зробити! І неважливо – це подруга,  керівник, чи залицяльник!

У своїй книзі “Почніть говорити “НІ”  я зібрала 5 причин, чому нам так складно сказати таке коротке слово “НІ” і ділюсь ними із читачами LMN.

 

  • Нам шкода людей! З почуття жалості ми відмовляємося від власних мрій та бажань. А насправді – не дозволяємо тим, хто паразитує на нас, подорослішати і взяти відповідальність за своє життя. Хочемо як краще, виходить на гірше.⠀
  • Ми хочемо подобатися. Подобатися іншим, тому намагаємось їм догодити. Нам важливо, щоб всі вважали нас приємними людьми. Ми хочемо бути популярними, як кажуть в американських фільмах про підлітків. А ще подобатися собі – як же нас люблять і цінують!
  • Нам незручно висловити свою думку, коли вона відрізняється від думки інших. Боїмося не вписатися в загальноприйняті рамки: “А що скажуть люди?”
  • Прагнемо уникнути конфлікту. Переживаємо, що хтось обуриться нашій відмові і це призведе до напруження і навіть руйнації стосунків.
  • У нас моментально виникає почуття провини: ми ж такі погані, як можемо комусь в чому відмовити, а якщо людям треба? Вони ж без нас пропадуть!

Впізнали себе?

От до тих пір, поки ви будете в полоні хибних переконань, будете жити чужими рішеннями, а не власними бажаннями та мріями.

Що таке впевненість? Право бути собою. Інколи це просто право бути. Тому з Нового Року, з понеділка, а ще краще – прямо зараз почніть говорити “НІ” непотрібним людям, емоціям, маніпуляціям та навіть собі – невпевненому і слабкому.

  • 0
  • 1079
Схожі публікації