Юлія Лопушанська: Наше суспільство ще зовсім не готове прийняти такий спосіб життя | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Юлія Лопушанська: Наше суспільство ще зовсім не готове прийняти такий спосіб життя
25 Жовтня, 18:28

Юлія Лопушанська: Наше суспільство ще зовсім не готове прийняти такий спосіб життя

Звичайний поліетиленовий пакет, пластикова пляшка, одноразовий посуд, батарейки здаються нам не настільки серйозними речами, щоб звертати на них особливу увагу та витрачати час на їх правильну утилізацію.
А дарма…
Враховуючи шалені темпи розвитку промисловості, людина стає заручником ситуації і мимоволі починає звикати до ніби-то простих і, як вважається, зручних і необхідних речей.
Оскільки кожна людина продукує значну кількість побутових відходів, то рано чи пізно все це матиме колосальні наслідки.
Ринок пропонує нам безліч варіантів продукції та її упаковки, проте не кожен виробник гарантує якість, та й навіть, якщо сама продукція якісна, то нема певності, що упаковка не завдає шкоди вмісту.
На перший погляд правильне поводження з відходами здається складним, проте, якщо кожен свідомо робитиме маленькі кроки на шляху збереження середовища, то результат не змусить чекати.
Як казав дослідник Арктики Роберт Свон: «Найбільша загроза для нашої планети – це віра в те, що її врятує хтось інший». Нещодавно я спробувала вести спосіб життя Zero Waste (нуль відходів). Виглядало, звичайно, складно. Але якщо оглянутись назад, результати справді є.
Навіть користуючись звичайною тканинною торбинкою, яку я пошила на майстер-класі ще у червні, змогла зекономити близько 150 поліетиленових пакетів, які щодня брала би для обідів на роботу чи у магазин.
Одразу стало помітно, що «пакет з пакетами» зменшується і для мене це стало маленьким досягненням, на якому я не хотіла зупинятись. Недавно придбала багаторазову бамбукову чашку із металевими соломинками, яку практично завжди беру з собою.
Єдиним недоліком є те, що не в усіх закладах роблять напій у власну чашку, іноді доводилось бачити картину, як спочатку напій роблять у ніби-то «паперовий» стаканчик, а потім переливають у мою чашку.
Хоча у Львові є дуже багато закладів, де можуть зробити каву, чай або смузі у чашку навіть зі знижкою. Т
Також при купівлі деяких продуктів, таких як лимони, банани чи яблука тощо у звичайних магазинах я категорично відмовляюсь від одноразових пакетиків, тому що завжди маю свою торбинку, та й не бачу в цьому необхідності.
У деяких випадках можна використовувати багаторазові пластикові/скляні/металеві контейнери. Так простими кроками у своє життя я впроваджаю Zero Waste. Так, моментами це складно.
Моментами наше суспільство ще зовсім не готове прийняти такий спосіб життя. Але це справді важливо.
Надзвичайно важливо.
  • 0
  • 712
Схожі публікації