Юлія Лопушанська: «Існує безліч альтернатив і живій, і штучній ялинці» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Юлія Лопушанська: «Існує безліч альтернатив і живій, і штучній ялинці»
05 Грудня, 15:34

Юлія Лопушанська: «Існує безліч альтернатив і живій, і штучній ялинці»

Напередодні новорічних та різдвяних свят нам хочеться створити святкову атмосферу вдома та нарешті мати змогу відпочити у родинному колі. Та яке може бути справжнє свято без його головних атрибутів? Дехто вважає, що найголовнішим з них є новорічна ялинка. Саме це деревце впродовж всіх свят є у центрі уваги у кожному будинку. Проте не всі замислюються над справжньою вартістю цього дерева.

Ринок пропонує нам безліч варіантів новорічних ялинок: від звичайного зрубаного дерева до декоративних ялинок із різних матеріалів. Та який варіант насправді є безпечний для людини і не завдає шкоди довкіллю?

Багато разів доводилось чути, що справжню атмосферу свята зможе створити лише так звана «жива ялинка». Її легко купити в період свят, оскільки багато жителів гірських районів вирішують скористатись надбанням природи з метою заробітку  і незаконно та масово привозять хвойні дерева до більших міст. Інший спосіб придбати ялинку – це легально зрубане дерево із клеймом, яке можна знайти у спеціально відведених місцях.

Альтернативою «живій ялинці» є штучна. Проте пластикова ялинка не є екологічною у виробництві та виділяє шкідливі речовини у приміщення через низьку якість пластику. Якщо досить прискіпливо ставитись до вибору штучної ялинки, то, думаю, все-таки можна знайти таку ялинку з екологічним сертифікатом, який підтверджує її безпечність для людини.

На щастя, останнім часом збільшилась кількість прихильників екологічних альтернатив штучним деревам. Серед них «жива ялинка» в горщику, яку після свят можна висадити в землю (проте треба знати як та коли це краще зробити), різноманітні композиції з хвойних гілок (для цього непотрібно зрізати все дерево), а також саморобні ялинки з підручних матеріалів (так зване імпровізоване дерево). 

Взагалі святкова ялинка є настільки популярною, бо останні декілька поколінь виросли із такою традицією, поставивши на задній план атрибут наших пращурів – Дідух, зроблений із соломи.

Також зменшити негативний вплив на екологію можна, якщо придбати кімнатну ялинку (наприклад, екзотичне деревце араукарія, яке не потребує особливого догляду та швидко росте), або посадивши ялинку у дворі приватного чи багатоповерхового будинку та насолоджуватися її запахом та виглядом протягом всього року, а не лише декілька тижнів.

Думаю, це ще не всі альтернативи, які можна знайти  зараз. Варто бути трішки креативнішими та свідомішими, щоб зробити правильний вибір на користь природи та власного здоров’я.  Усім відомо, що ліс страждає від масового вирубування дерев, навіть якщо на них є відповідні документи, тому не підтримуймо бракон’єрства, а живімо в гармонії з природою.

  • 0
  • 1833
Схожі публікації