“Бронювання дає можливість підприємствам стабільно працювати”, – представник групи компаній «Kormil» Володимир Хархаліс | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Бронювання дає можливість підприємствам стабільно працювати”, – представник групи компаній «Kormil» Володимир Хархаліс
18 Червня, 18:34
logo-black

“Бронювання дає можливість підприємствам стабільно працювати”, – представник групи компаній «Kormil» Володимир Хархаліс

Багато підприємств середнього бізнесу потребують броні для своїх працівників, однак чи всі можуть собі дозволити сплачувати 20 тисяч гривень за кожного критично важливого працівника? Про це в етері програми “Погляд з Хмарочоса” розповідає представник групи компаній «Kormil», депутат Львівської облради, Володимир Хархаліс.

За словами пана Володимира, у законопроєкті про економічне бронювання важливим є те, що кожне підприємство самостійно буде обирати найбільш фахових працівників для броні.

 

«Для нашого підприємства ця норма є дуже прийнятною в розрізі того, що саме компанія буде розрізняти тих найбільш потрібних, найбільш фахових працівників, які потребують броні. Насправді на сьогоднішній день, не кожне підприємство може бути обʼєктом критичної інфраструктури, а багато підприємств потребують певної броні для своїх працівників. Єі люди без яких підприємству складно працювати і щоденно виконувати свою роботу, адже вони мають  великий досвід, знання, фактично це люди на яких підприємство працює і тримається”, – розповів Володимир Хархаміс.

На думку представника групи компаній «Kormil» пропозиція платити від 35 тисяч гривень зарплати працівникам є більш прийнятним, ніж сплачувати 20 тисяч гривень за бронювання одного працівника.

“Тут є ще й інша пропозиція: не менше як 35 тисяч зарплати працівникам. Я вважаю, що така пропозиція є більш прийнятною, тому що коли зарплата офіційна більше 35 тисяч, з неї йде сплата податку і це  показує, що підприємство працює досить стабільно і має можливість такі зарплати платити”, – додав Володимир Хархаліс.

Чи потрібно буде підвищувати вартість продукції  – кожне підприємство визначатиме індивідуально.

“Звісно, що бронювання – це додаткові витрати, але в цьому випадку підприємствам потрібно буде проводити додатковий аналіз, щоб зрозуміти які витрати варто зменшити, але це точно не за рахунок зарплати працівників”, – наголосив Хархаліс.

Щодо обурень людей у соцмережах з приводу законопроєкту про економічне бронювання, то на думку пана Володимира воно є природнім.

“Таке обурення є природнім, адже одразу відбувається розподіл між тим, хто може забронюватись і тим, хто такої змоги немає. Це одна сторона монети. Але є і інша – якщо людина працює, за неї платять податки, вона не сидить вдома, не ховається, не тікає закордон, вона тут і вона працює. Ці кошти йдуть якраз на те, щоб підтримувати армію. Це потрібно враховувати. Адже бронювання дає можливість підприємствам стабільно працювати, платити податки. В умовах війни ти або працюєш або воюєш. Іншого виходу немає”, – підсумував Володимир Хархаліс.

Повну розмову з представником групи компаній «Kormil», депутатом Львівської облради, Володимиром Хархалісом ви можете переглянути на нашому ютуб-каналі LMN.

User Image
Вікторія Васильченко
Відео