Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Будинок, на який сподівалися сироти, Львівська облрада продала київському бізнесмену
27 Лютого, 20:49
logo-black

Будинок, на який сподівалися сироти, Львівська облрада продала київському бізнесмену

Наталія Павлишин

 

Сьогодні, 27 лютого, чотириповерховий будинок на вул. Короленка, 7 у Львові продали з молотка київській брокерській фірмі “Горизонт проперті”. Її власником є киянин Михайло Логінов. Йому належать ще й декілька будівельних фірм. Ціна, яку запропонували покупці, — 35 млн. грн.

У цій будівлі, яка належить Львівській обласній раді, колись була школа-інтернат. Чорити роки приміщення не функціонує. Отець Роман Попопець, який керує Центром опіки сиріт при УГКЦ, мріє створити там “Дім милосердя”. Після того, як депутати відмовилися надати будівлю для користування нужденним дітям, оголосив збір коштів. Та зібрати потрібну суму до початку аукціону не встиг.

«Обласна рада всюди озвучувала, що приміщення на Короленка, 7 не може використовуватися ніяк, окрім освітніх цілей. Але натомість бачимо, що фірма, яка придбала цей будинок, займається купівлею-продажем нерухомого майна. Яке відношення має до освіти — нам незрозуміло», — каже отець Роман.

Одночасно з продажем у системі Pro Zorro тривало засідання Господарського суду Києва за позовом Львівської міської ради. Прийнята судова ухвала — зупинити рішення Львівської обласної ради про приватизацію будинку колишньої школи-інтернату. Це рішення винесли через годину після завершення електронного аукціону. Тож Львівська облрада тепер не може укласти договір купівлі-продажу і, відповідно, передати майнові права.

 

 

 

bezymyannyj-5

«Ми до кінця вірили, що здоровий глузд і чесність, прозорість очільників Львівської обласної ради, думка про милосердя, про майбутнє буде визначальною у цьому процесі. Але, на жаль, бачимо, що ні. Вони готові продати все, не думаючи про те, що буде завтра. Прикро, що для них нічого не вартують підписи мешканців міста, чисельні звернення моральних авторитетів, зокрема владики Ігоря Возьняка,  вони просто це зневажають. «Центр опіки сиріт» міг би стати фантастичним проектом на користь місту і області», — наголосив священик. – Ми й надалі будемо займатися діяльністю, яку провадимо понад  10 років. Втілюватимемо концепція діяльності «Дому милосердя», хоча й зараз важко сказати, де саме. Все ж плекаємо надію, що це буде дім на Короленка, 7. Люди мало не по гривні збирали по цілому світі, щоб викупити будівлю. Тож ми не можемо скерувати ці кошти ні на що інше, ніж на «Дім милосердя».

 

 

 

Попередньо для Центру опіки сиріт пропонували будівлю на території Психіатричної лікарні.

 

 

«Цей корпус, який говорили, що він завершений і готовий до експлуатації, насправді — суцільна руїна. І дах, який був замінений декілька років тому, вже в аварійному стані. Крім того, цей будинок межує з наркологічним центром. Це справді жахливо, особливо зважаючи на те, що ми виховуємо дітей». — пояснив отець Роман Прокопець.

 

 

Фото: з відкритих інтернет джерел

Схожі новини