Був на межі життя і смерті: у Львові врятували 27-річного чоловіка, який потрапив під обстріл на Донеччині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Був на межі життя і смерті: у Львові врятували 27-річного чоловіка, який потрапив під обстріл на Донеччині
07 Серпня, 11:11

Був на межі життя і смерті: у Львові врятували 27-річного чоловіка, який потрапив під обстріл на Донеччині

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики врятували та лікують 27-річного Сергія Гомля, який потрапив під обстріл у автомобілі. Він отримав множинні травми, втратив ногу, він був на меже життя та смерті. Однак, лікарям вдалось повернути його до життя.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

27-річний Сергій Гомля родом з міста Красногорівка, що поблизу Донецька. У Має дружину та доньку. Дитину подружжя вивезло подалі від лінії фронту, а вони самі залишились у Красногорівці, аби працювати та стерегти майно.

Одного дня, на початку червня Сергій сидів у машині, яку придбав лише чотири дні тому. Раптово росіяни почали обстрілювати місто з «Градів». Один із реактивних снарядів влучив зовсім поруч. Уламки трощать автівку, а Сергій отримує множинні мінно-вибухові травми. Понівечені кінцівки та велика крововтрата, пробиті легені та розірвана діафрагма – йому стає складно дихати.

Чоловік збирається із силами та повзе до дружини, яка  працює в магазині неподалік. Швидку допомогу вдається викликати не відразу, адже в місті давно немає зв’язку. Тому, першу медичну допомогу Сергієві надають дружина та українські захисники, які із підручних матеріалів наклали потерпілому джгут. Згодом парамедики відвезли Сергія в районний госпіталь, а звідти його відправили вже на Дніпро. Він був на межі життя та смерті.

«Шанси на порятунок — лише 20%. Уламки “Граду” вразили також кишківник, печінку та селезінку. Дніпровські лікарі екстрено усувають джерело внутрішньої кровотечі, видаляють селезінку та переливають кров. Крім того, ампутують ліву ногу. Далі — Львів»,  – розповіли медики.

До Львова Сергій прибував у вкрай важкому стані та з високою температурою. Це пов’язано із гнійником, який утворився на місці селезінки. Хірурги терміново видаляють утворення, яке вбиває пацієнта.

Зараз Сергій уже потроху одужує. Кожного дня він працює з фізичними терапевтами та готується до протезування. Поперед на нього чекає ще одна операція – медики видалятимуть майже сантиметровий осколок, який застряг в м’яких тканинах біля променевого нерва лівої руки.

«Через цей уламок кінцівка чоловіка наразі зовсім не функціонує», – зазначили у медзакладі.

Незабаром Сергій зустрінеться зі своєю 6-річною донечкою, яку не бачив уже понад два місяці. Він каже, що після одужання, реабілітації та протезування хоче почати життя спочатку, але вже не на Донеччині. А ще, він хоче у майбутньому знову стати батьком. .

Відео