Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Били прикладами, тримали в холоді: як рашисти знущалися над українськими військовополоненими
04 Квітня, 19:53

Били прикладами, тримали в холоді: як рашисти знущалися над українськими військовополоненими

Звільнені з російського полону українські захисники розповіли, ях їх катували російські загарбники. Їх свідченнями поділилась омбудсменка Людмила Денісова.

«Українські військовослужбовці розповіли на негуманне поводження з ними з боку російської сторони: їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували», – зазначила вона.

За інформацією Денісової, українських захисників з острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, місцеві репортери почали використовувати з метою пропаганди, розповідаючи про гуманну російську владу, яка організувала доставку полонених додому.

 

«Натомість військовополонених вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температури повітря мінус 20 градусів, унаслідок чого у багатьох хлопців відмороження кінцівок. До них ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку», – зазначила український омбудсман.

На переконання Уповноваженого ВРУ з прав людини, такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Окрім того, як наголосила Денісова, військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насильства чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.

«На порушення статті 26 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, подекуди по декілька днів громадян України морили голодом», – поінформувала Денісова.

Вона закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами – учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених українців.

Схожі новини