Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Через 10 років від лісів на Старосамбірщині може нічого не залишитися
14 Квітня, 22:32

Через 10 років від лісів на Старосамбірщині може нічого не залишитися

Через 10 років Українські Карпати будуть голими, люди потерпатимуть від повеней, якщо зараз не припинити незаконні вирубки дерев. Такі нищення лісів особливо поширені у Старосамбірському районі, йдеться у «ТСН-тиждень» на телеканалі «1+1».

«Чорні лісоруби працюють нахабно. Що зрубали – кинули, забрали лише те, що їм цінне. У лісі близько до Старого Самбора не потрібно підійматися у гори, аби побачити нелегальну вирубку. Лісоруби навіть не намагаються приховати свої сліди. От зрубали дерево, а там гнилий пень – залишили, сусіднє забрали», – каже координатор «Лісова варта» Дмитро Карабчук.

Останню вирубку, яка відбулася у цьому лісі, екоактивіст оцінив у суму 30 тис грн. За неї передбачений штраф від 250 до 510 грн.

«Якщо дерев буде зрубано 300 – кримінальної відповідальності ніхто не понесе. Аби вона настала, треба хоча б 500 дерев. Збитки мають бути на 1 млн 910 тис грн. А це 70 лісовозів, або  12 вагонів з краденим лісом. Тільки тоді справою може зайнятися  поліція. Але довести її до суду – практично нереально», – додає Коробчук.

За старим законодавством незаконна вирубка тягнула кримінальну відповідальність, навіть якщо було зрубано одне дерево. У вересні 2018 року Верховна Рада прийняла «Закон щодо збереження лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Згідно ним кримінальна відповідальності настає, коли зрубано лісу на 2 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

90 відсотків порушених справ закриється.

Фото: Facebook

Схожі новини