Через провокації у Самборі двоє депутатів потрапили до лікарні – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Через провокації у Самборі двоє депутатів потрапили до лікарні
13 Лютого, 20:35
logo-black

Через провокації у Самборі двоє депутатів потрапили до лікарні

Антоніна Скляренко

Учора в обідню пору біля міської ради у центрі Самбора почали збиратися невідомі молоді чоловіки. Приховували обличчя та вимагали, аби до них на розмову вийшов мер Юрій Гамар. Дорікали львівським сміттям, за яке на сесії 5 лютого проголосували місцеві депутати, погодившись й надалі приймати його на місцевому полігоні. Далі з пакетами непотребу рушили до обійсть депутатів.

«Під мерією мала, очевидно, бути організована провокація на камеру. Але я вийшов на розмову ще до того, поки з’їхались телеканали. Конструктивного діалогу вести не вдалось. З натовпу лилась нецензурна лексика, вигукували щось на кшталт “забери собі львівське сміття”. Все велось до того, аби збурити людей і облити брудом міського голову. До речі, молодики не місцеві, їх організовано звозили до Самбора. Правда, серед них було і кілька наших депутатів, які керували групою, – розповідає Юрій Гамар міський голова Самбора. – Просив би мешканців не піддаватися на подібні провокації, адже їх просто використовують у зухвалих політичних цілях».

Після акції під міською радою молодики, приховуючи обличчя, сіли в машини та подались до помешкань депутатів, які голосували за ввезення на самбірський полігон львівського сміття.

«Я якраз поверталася додому з роботи. Було вже близько шостої вечора. Дивлюсь, а з-за повороту, де мій будинок, виїздять машини. Зрозуміла, що щось не те. Молодики одразу кинулись до мене з образливими словами, брудною лайкою. Почали погрожувати, що засиплять мене цим сміттям або вивезуть на полігон. І так будуть розправлятися з усіма, хто голосував за львівські відходи. Чесно, я злякалася, бо не розуміла, що відбувається. Кількох з того натовпу впізнала, там були місцеві депутати. Почала дзвонити в поліцію. Напевне, мене з годину тримали. Цей час здавався вічністю, далі роз’їхалися», – розповідає депутат міської ради Самбора Любов Мосійчук.

На подвір’ї депутатки молодики висипали кілька величезних пакетів сміття. Далі поїхали до будинку ще одної місцевої обраниці. Жінки також не було дома. Розлючених людей зустріли на подвір’ї діти.

«Їх не зупинило, що вдома були лише малі діти. Кричали, вигукували різні образливі слова про мене. Малі справді перелякалися, не розуміли, що сталося. Коли я приїхала, вже нікого не було. Але побачивши в такому стані своїх дітей, у мене піднявся тиск. Викликала «швидку», – розповідає Світлана Дутко. – Не розумію, що керувало тими людьми, як можна йти і воювати з жінками і дітьми. На подвір’ї в моєї колеги Мосійчук був лише старенький батько. Людина в поважному віці, всяке могло статися. Це нікого не зупиняло. Такі речі якось цивілізовано обговорюються, а не війною всі на одного».

Обидві депутатки зараз у лікарні із діагнозом гіпертонічний криз.

Тим часом справою молодиків зайнялась місцева поліція. Правоохоронці намагаються встановити осіб, причетних до вчорашніх провокацій.

«Ми отримали заяви від трьох депутатів міської ради. Наші люди виїздили на місце події. Наразі ведеться перевірка. Встановлюємо, хто ці особи і що саме мали на меті. Якщо будуть виявлені ознаки правопорушення, винних буде притягнено до відповідальності», – каже Роман Чекас, начальник Самбірського райвідділу поліції.

Нагадаємо, у Самбірській міській раді за продовження терміну ввезення львівського сміття на місцевий полігон віддали голоси депутати 7 фракцій із 9-ти . Не голосували обранці від Народного контролю, які підтримують колишнього міського голову. Самбірський полігон називають в області одним із безпечних. Там добре рекультивують відходи, на днях має запрацювати і сортувальна станція. Крім того, погодившись на ввіз сміття зі Львова, Самбір отримує субвенції від держави. Їх можна використати на благоустрій та соціально-економічний розвиток міста.

51847182_322311661733778_7282273666350448640_n
Відео