«Чоловік має бути сильним і ніколи не плакати», – вчили нас у дитинстві. На жаль, цей необґрунтований стереотип досі формує сумну статистику звернень чоловіків по допомогу до лікаря в Україні. Представники сильної статі замовчують про проблему зі здоров’ям, терплять біль, бо бояться чи соромляться звернутися до лікаря. Керівник клініки «UROSVIT», лікар-уролог вищої категорії Василь Матвіїв наголошує на тому, що будь-які больові відчуття мають бути причиною звернення до лікаря та діагностики. Адже навіть легке захворювання, яке вчасно не лікували, може дати ускладнення або перейти у важку форму.
«Сьогодні найчастішими захворюваннями у чоловіків є урологічні. Слід також зауважити, що чоловічі захворювання, як, наприклад, простатит, стрімко «молодіють». Саме тому всім чоловікам після тридцяти рекомендується регулярно, один раз у рік, здійснювати профілактичні огляди у лікаря-уролога, навіть за відсутності симптомів захворювання», – каже лікар.
Камені в сечовому міхурі, напевне, найпоширеніша проблема?
Так, камені в сечовому міхурі – поширене урологічне захворювання, від якого жінки страждають дуже рідко, а от чоловіки – найчастіше. Причиною виникнення є порушення вільного відтоку сечі та неповне випорожнення сечового міхура, яке, як правило, зумовлене аденомою простати.
А які симптоми мали б насторожити?
Дуже часто наявність каменів у сечовому міхурі, навіть великих за розміром, не проявляється больовими чи іншими помітними виявами. Клінічні симптоми виникають при контакті конкрементів зі стінками сечового міхура, розвитку подразнення слизової оболонки або перекритті відтоку сечі.
Обтурація каменем просвіту уретри супроводжується больовим синдромом, утрудненням сечовипускання, розсіюванням і ослабленням струменя сечі, гематурією. При повному перекритті конкрементом просвіту сечівника розвивається гостра затримка сечовипускання.
Статеві контакти при наявності каменів у сечовому міхурі супроводжуються больовими відчуттями, внаслідок чого знижується лібідо і розвивається сексуальна дисфункція.
Яку ж діагностику варто проходити?
Діагностику та лікування каменів у сечовому міхурі здійснює лікар-уролог. Після консультації та загального огляду пацієнта, у якого є підозра на наявність конкрементів, можуть скерувати на додаткові обстеження:
Яке ефективне лікування?
Сучасним методом лікування каменів, що ефективно застосовується у клініці «UROSVIT» з використанням новітнього обладнання, є контактна цистолітотрипсія (лазерна, пневматична чи механічна).
Камені бувають одиночні та множинні, можуть мати різні розміри, форму та хімічний склад.
Трансуретральна лазерна цистолітотрипсія – це метод, який найчастіше застосовують при необхідності оперативного втручання. Ціль операції – зруйнувати камені, видалити назовні їх фрагменти та відновити нормальне сечовипускання.
Чому потрібна операція?
Камені в сечовому міхурі можуть призводити до небезпечних ускладнень:
Сучасне обладнання, яке ми використовуємо, дає можливість видаляти навіть дуже тверді камені великих розмірів, не травмуючи сечовий міхур.
Тому думка урологів сьогодні єдина: позбуватися від каменів потрібно обов`язково.
Наші урологи виконують планові і ургентні сучасні операції з приводу сечокамяної хвороби і інших захворювань сечостатевої системи. Об’єм і хірургічна тактика визначається урологом індивідуально, і залежить від особливостей пацієнта.
Сильним чоловіком є не той, який, зціпивши зуби, терпить біль, а той, який регулярно здійснює профілактичні огляди, піклується про власне здоров’я та не допускає появи болю.
Консультація уролога, гінеколога, УЗД
Адреса: м.Львів, вул.Огієнка, 3 (на території “Залізничної лікарні”).
Тел. для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь