Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Для примусово вивезених в рф українців створили табір
10 Квітня, 15:18

Для примусово вивезених в рф українців створили табір

Примусово депортованих з України маріупольців поселили у таборі у Пензенській області. Про це сьогодні, 10 квітня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, це установа закритого типу з кількома корпусами, обнесена парканом та під охороною, на в’їзді контрольно-пропускний пункт. Виходити з табору українцям заборонено.

Зараз там знаходяться понад 400 українських громадян – здебільшого жінки та 147 дітей різного віку, включаючи немовлят. Днями очікується ще партія примусово вивезених, орієнтовно 150 осіб.

«Наші громадяни перебувають у вкрай важкому та пригніченому стані. Не знають своєї долі, в який регіон РФ та коли везтимуть. Жодної інформації їм не надають.

Люди живуть у таборі вже кілька тижнів. Вони не мають необхідного одягу, взуття, навіть білизни. Фактично їх забрали з підвалів у чому були – в зимових речах.

Катастрофічно не вистачає дитячого харчування та предметів особистої гігієни. Жінки готують самі з того, що видають», – повідомила Денісова.

Також вона заявила, що до табору приїжджали представники «Сбербанку», аби скласти списки на оформлення карткових рахунків, для виплати по 10 тисяч рублів, однак цього не сталося.

Денісова додала, що серед депортованих є й іноземці.

«В таборі є також іноземні студенти з Туркменістану, які переховувались у бомбосховищі під студентським гуртожитком в Маріуполі без їжі, води, тепла і світла, а потім самотужки добралися на тимчасово окуповану територію Донецької області, звідки їх примусово доправили до РФ. На відміну від українців, їм дозволено виходити за межі табору. Наші ж повинні залишатися під постійним наглядом», – розповіла вона.

Наразі російські активісти збирають кошти, продукти та одяг, щоб допомогти примусово депортованим громадянам України.

Додамо, у Пензенській області діють ще три подібні табори, до яких ще у лютому перед війною були вивезені мешканці окупованих територій Донецької та Луганської областей. В той період під примусом було вивезено майже 90 тисяч жителів.

За інформацією активістів, українців насильно переміщують до різних регіонів рф, зокрема й до Хабаровська.

  • 0
  • 64
Схожі новини