Гігантська злоякісна пухлина: 5-річного пацієнта з Турківщини прооперували львівські лікарі – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Гігантська злоякісна пухлина: 5-річного пацієнта з Турківщини прооперували львівські лікарі
28 Лютого, 20:16

Гігантська злоякісна пухлина: 5-річного пацієнта з Турківщини прооперували львівські лікарі

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі лікарі успішно прооперували 5-річного Богдан з Турківщини. У нього діагностували злоякісну пухлину – нейробластому.

Пухлина була гігантських розмірів для дитини. Брала початок у черевній порожнині і вздовж хребра поширювалась у грудну клітку.  Спровокувала у хлопчика ішемічний інсульт і серйозні проблеми з серцем. Дитина потребувала невідкладної операції. Тільки вона могла врятувати його життя.

Оперували хлопчика у два етапи. Перше хірургічне втручання провели два місяці тому. Воно тривало понад 9 годин, адже пухлина була розташована у місці, де проходить багато великих і малих судин.

«Під час першої операції ми видалили лише пухлину, яка була розташована у черевній порожнині. Операція була доволі травматична для дитини, бо пухлина була великих розмірів, тривала понад 9 годин. І коли б ми хотіли забрати пухлину ще й з грудної клітки, хлопчик міг би не витримати такого оперативного втручання. Тому вирішили другу частину пухлини видалити згодом. У таких випадках, як наш, так діють і хірурги за кордоном», – каже лікар Богдан Романишин.

Другу операцію пацієнтові провели 26 лютого. Цього разу пухлина була розташована за серцем. Вона спровокувала певні проблеми,  тому до операційної бригади запросили і кардіохірурга обласної лікарні Дмитра Бешлея.

Друга операція тривала сім годин.

Зараз Богдан в реанімації. Лікар каже, він три-чотири дні перебуватиме у медикаментозному сні. Так вимученому організму дитини легше буде адаптуватися після
операції.

Дитячий хірург Богдан Романишин розповів zaxid.net, що у центрі щороку діагностують 4-5 нейробластом у дітей різного віку. Здебільшого, ці пухлини є у черевній порожнині. Проте, таку, як у 5-річного пацієнта, львівські лікарі оперували вперше.

Відео