Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Гарантії безпеки для України: делеція розповіла про результати сьогоднішніх переговорів у Стамбулі
29 Березня, 15:13

Гарантії безпеки для України: делеція розповіла про результати сьогоднішніх переговорів у Стамбулі

У Стамбулі завершилися переговори української та російської делегацій щодо припинення війни. Сторони розглянули питання Договору про гарантії безпеки для України. Українська делегація передала свої пропозиції російській стороні. Про це повідомляє Суспільне.

За їхніми словами, на підсумковій пресконференції представники української делегації повідомили про перебіг перемовин. Зокрема голова української делегації Давид Арахамія заявив, що ключовим пунктом став Договір про гарантії безпеки для України.

“Серед гарантів Україна бачить країни Радбезу ООН, зокрема, США, Велика Британія, Китай, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль”, — сказав він.

Як зазначив Арахмія, декілька країн вже дали попереднє погодження, однак Україна чекає офіційних повідомлень. За його словами, у Договорі є окремий пункт про сприяння вступу України до ЄС.

“Ми сьогодні вийшли з офіційною пропозицією про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний Договір, який будуть підписувати усі гаранти безпеки, які будуть ратифікувати, щоб не повторювали помилку, яка була колись в Будапештському меморандумі, то це виявилося просто папірець, а ми хочемо, щоб це був міжнародний механізм конкретних гарантій безпеки для України”, — розповів Арахамія.

Окрім того, Олександр Чалий, представник української сторони, додав, що країни-гаранти зобов’язуються надати усю необхідну допомогу, аби відновити безпеку України.

“Якщо Україна буде об’єктом будь-якої агресії, військового нападу, операції ми вправі протягом трьох днів вимагати консультацій. Якщо ці консультації не призведуть до дипломатичного розв’язання проблеми, то країни-гаранти повинні надати нам військову допомогу, озброєння і навіть закрити повітряний простір над Україною. Зробити усе можливе, щоб відновити безпеку України, і це ключова наша вимога”, — розповів Олександр Чалий.

За його словами, у відповідь Україна зафіксує свій статус позаблокової та без’ядерної держави.

Також у Договорові зафіксували окремий пункт про Крим та ОРДЛО.

“Це окремий пункт. Ми пропонуємо протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму і Севастополі. Окремим пунктом ми пропонуємо РФ, що Україна і Росія не будуть протягом цього часу, поки йтимуть переговори використовувати військові сили, щоб вирішити питання Криму”, — заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Як зазначив радник ОП, питання щодо цих територій винесені в окремий пункт, що буде проговорюватися між президентами України й Росії.

Подоляк також додав, що імплементація рішення Договору про гарантії безпеки буде йти таким чином: спершу референдум, на якому всі громадяни України висловлять свою позицію щодо цього Договору, після цього буде ратифікація у парламенті країн-гарантів і парламенті України.

Свої пропозиції представники української делегації передали російській стороні. Вона своєю чергою, як повідомив голова делегації РФ у Стамбулі Володимир Мединський, передасть їх Володимиру Путіну.

“Ми оголосили принципові умови, від яких ми не відмовимося. Найближчі 2 тижні будемо продовжувати переговори з РФ, ну ми вже почали консультації з усіма країнами гарантами. Я думаю, що через 2 тижні буде можливість запросити країн гарантів до багатосторонніх перемовин. До цього часу повинно відбутися погодження найбільш принципових розбіжностей на найвищому політичному рівні”, — повідомив надзвичайний і повноважний посол України, учасник делегації Олександр Чалий.

  • 0
  • 690
Схожі новини