Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Хірургічне обладнання за майже 2 мільйони придбали у дитячу лікарню
22 Травня, 10:06

Хірургічне обладнання за майже 2 мільйони придбали у дитячу лікарню

Вчора, 21 травня, до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, який ще називають «Чорнобильською лікарнею», благодійники доставили сучасне електрохірургічне обладнання. Його вартість – 1,7 млн грн, пише zaxid.net.

Лікарі кажуть, це найсучасніше обладнання 2019 року, електрохірургічний блок німецької фірми BOWA. Воно дозволить робити операції дітям якісніше, швидше і безпечніше.

 

«Про таке обладнання дитячі хірурги мріяли давно. Уже  22 травня, ми почнемо його тестувати і з наступного тижня будемо використовувати під час оперативних втручань.
Елекрохірургічний блок, який ми отримали, дозволяє підвищити якість операцій, зробити їх менш травматичними, звести до мінімуму крововтрати, скоротити час проведення операцій», – каже завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, дитячий хірург Андрій Кузик.

 

Гроші на придбання цього обладнання збирав благодійний фонд «Крила надії». Акція зі збору коштів проводилася серед ІТ-спільноти. Долучилися й інші благодійники.

«Перший етап ми пройшли і основний апарат вже в лікарні. Нам забракло приблизно 750 тисяч гривень, аби придбати ще ультразвуковий ніж, який конче потрібний для проведення лапароскопічних операцій. Тоді був би повний комплект і хірурги Центру могли б рятувати дітей з новим, надійним обладнанням. Сподіваюся, що найближчим часом нам вдасться дозбирати гроші і купити його», – каже директор БФ «Крила надії» Наталія Ліпська.

У червні майстер-клас для дитячих хірургів України у Львові проведе відомий дитячий хірург українського походження з Каліфорнії Роман Сидорак. Спільно з львівськими хірургами він проведе декілька операцій і лікарі сподіваються, що до цього часу у них буде повний комплект сучасного електрохірургічного обладнання.

Фото: zaxid.net

Схожі новини