Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Греко-католицькому священнику із Дрогобиччини заборонили балотуватись до обласної ради
09 Жовтня, 14:45
logo-black

Греко-католицькому священнику із Дрогобиччини заборонили балотуватись до обласної ради

Отцю Володимиру Лужецькому священнослужителю УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці, що в Стебнику, заборонили балотуватись на місцевих виборах до обласної ради Львівщини. У місцевій єпархії пояснили священник не отримав на це благословення.

«В УГКЦ є загальні розпорядження, називається «Про поведінку священнослужителів під час політичних виборчих кампаній». Згідно нього священники жодним чином не можуть брати участі у такій політичній діяльності. Ця інструкція у нашій церкві була і раніше, останні роки постанову прописали, – пояснив LMN прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ протоієрей Олег Чупа. – Священник, який ослухається припису, може отримати покарання, яке саме вирішуватиме церковний суд. Рішення він прийматиме, розглядаючи кожну ситуацію окремо, та беручи до уваги всі обставини».

Зі слів отця Олега представники курії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ вже мали розмову із отцем Лужецьким зі Стебника. Що саме вирішив священнослужитель поки невідомо.

До слова, на місцевих виборах 25 жовтня, до обласної ради Львівщини мали намір кандидувати одразу троє священників. Крім Володимира Лужанського, що балотується на Дрогобиччині, в окрузі №1, у списку партії “Сила і честь” про такий намір заявив настоятель храму Петра і Павла ПЦУ із Бродів Степан Шира. Він 4-тий номер у списку партії “Громадянська платформа” в окрузі №2. А також о. Микола Біляк, ПЦУ храму Архистратига Михаїла в селі Сможе, є в третім у списку партії “Європейська солідарність” в округу № 7.

До слова, щодо православних священнослужителів, то такої заборони для них не існує. Але вони мають взяти благословення від свого єпископа на балотування.

  • 0
  • 3757
Схожі новини