“Я вийшла з класу через приниження”: студентці Дніпровського університету викладачка заборонила відповідати українською мовою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Я вийшла з класу через приниження”: студентці Дніпровського університету викладачка заборонила відповідати українською мовою
13 Листопада, 14:35
logo-black

“Я вийшла з класу через приниження”: студентці Дніпровського університету викладачка заборонила відповідати українською мовою

У Дніпровському державному медуніверситеті стався мовний конфлікт між викладачкою та студенткою. Педагогиня вимагала говорити з нею російською, відповіді державною мовою вона не дозволила. Про це LMN розповіла сама студентка Магдалина Пельчар.

«Ця ситуація відбулась на парі “Пропедевтика внутрішніх хворіб” 10 листопада. Викладачка Новоженіна Людмила Іванівна заборонила мені відповідати українською мовою і змушувала мене спілкуватись російською. Я не змогла, через те, що сама народилась у Львові і спілкуюсь виключно українською. Я одразу вийшла з класу через те, що відчула приниження і біль від ситуації, де я не можу спілкуватись рідною мовою», – розповіла дівчина.

За її словами, одногрупники вийшли підтримати її і разом з ними вона повернулась у авдиторію, однак викладачка не дозволила відповісти на практичному занятті українською мовою, «пославши» дівчину навчатись до Львова або Кембриджу.

«Мої одногрупники одразу вийшли мене підтримати, після цього я повернулась назад у авдиторію, де мені не дозволили надалі відповісти українською мовою. Більше того, викладачка на те, що одногрупники розповіли, що я зі Львова і говорю виключно українською сказала, чи памʼятаю я де знаходжусь зараз, і що мені потрібно перевестись до Львова або до Кембриджу», – зазначила Магдалина.

Дівчина розповіла, що не залишить без реакції цей інцидент.

«Так, я буду реагувати на цю ситуацію. Поки що не можу відповісти, яким чином, однак наразі я знаходжусь у деканаті, де обговорюють це питання», – додала студентка.

Додамо, що офіційної реакції керівництва університету поки що немає.

Вікторія Васильченко

User Image
Вікторія Васильченко
Відео