Як молодіжні ГО на Львівщині змінюють життя регіону та пришвидшують перемогу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Як молодіжні ГО на Львівщині змінюють життя регіону та пришвидшують перемогу
12 Серпня, 14:56
logo-black

Як молодіжні ГО на Львівщині змінюють життя регіону та пришвидшують перемогу

В країні, де щоденні виклики і нестабільність стали реальністю, українська молодь показує неймовірну стійкість та силу духу. Сьогодні, 12 серпня, у День молоді ми відзначаємо не лише енергію та натхнення, а й мужність, з якою молоді українці зустрічають виклики війни. Вони беруть на себе відповідальність за майбутнє своєї країни, стають лідерами громад, організовують збори, волонтерять та захищають Україну на фронті.

На Львівщині діє 21 молодіжна організація, діяльність яких не лише сприяє розвитку молодих лідерів, а й робить наш регіон кращим та сильнішим. У цій статті ми розповімо про найбільші організації, їх проєкти та досягнення, а також про те, як вони допомагають нашим Захисникам і Захисницям на фронті.

Пласт Львівщини

«Пласт» – національна скаутська організація України, перші гуртки якої з’явилися у Львові 1911 році. Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у XX ст. і продовжують захищати кордони України в наш час. Засновниками є Іван Чола, Петро Франко та Олександр Тисовський.

Як розповіла LMN голова пласту у Львівській області Ольга Приходько, на даний момент до організації у нашій області долучено близько 5 тисяч молодих людей та діє 32 осередки. Одні з найбільших є в Стрию, Дрогобичі, Перемишлянах, Червонограді та Буську.

 

«Організація створена для всебічного і патріотичного розвитку української молоді, що бачить потребу у вихованні свідомого громадянина та потенційного провідника нашої країна, людини, яка усвідомлює всі свою відповідальності перед державою, народом і самим собою. Також “Пласт” – це про життя в природі, практичні навички скаутингу, тому що табори – одна з ключових складових діяльності організації. Існують соціальні проєкти, такі як передача українській громаді Вифлеємського Вогню Миру від польських скаутів, який несуть до лікарень та інших місць, чи допомога потребуючим верствам населення, літнім людям та тваринним притулкам», – говорить пані Ольга.

Також “Пласт” займається менторськими проєктами, навчанням молоді в галузі фандрейзингу, проектного менеджменту та інших.

“В першу чергу ми даємо можливість всім нашим молодим учасникам реалізувати свої ідеї, вчитися та розвиватися у всіх галузях та всебічно себе спробувати на таборах. До прикладу, це морські табори, катання на конях, мандрування по горах, чи літання на пароплаві”, – розповідає Ольга Приходько.

Вона наголошує, що частина членів організації вже активно долучається до відбудови України. Також багато учасників організації зараз є на війні, тому пластуни запускають зборина їх потреби. На ці кошти закупляють дрони чи іншу техніку, а з волонтерських заходів певна сума завжди перераховується на потребу потребуючої бригади. 

Спілка Української Молоді – Львів

Спілка Української Молоді в Україні – всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка має свої осередки в більшості областей України та співпрацює з осередками Спілки Української Молоді в 10 країнах на чотирьох континентах світу. На Львівщині в складі СУМ є близько 270 людей з осередками в Львові, Стрию, Дрогобичі, а незабаром і в Миколаєві. 

Як розповіла LMN голова Львівської обласної організації Спілки Української Молоді в Україні Наталія Терещенко, основне завдання СУМ – виховання молоді на патріотичних засадах під гаслом «Бог і Україна». Це не про вишколи, а про ідеологію. Під час військової агресії російської федерації понад 80 членів СУМ проходять військову службу у ЗСУ, а сама організація активно займається допомогою українському війську та потребуючим, збираючи кошти, матеріальні ресурси за кордоном та доставляє гуманітарну допомогу.

Однією з найважливіших є акція до дня Святого Миколая«Теплом зігріємо серця», на якій юні українці з Канади, Австралії, США, Іспанії, Німеччини, Великої Британії та Естонії, об’єднані в лавах Спілки Української Молоді, зібрали та передали подарунки для своїх ровесників в Україні, батьки яких захищають нашу державу на війні або загинули, а також діти з родин внутрішньо переміщених осіб.

Подарунки доправлять до різних областей, де діють місцеві організації СУМ в Україні.

 

Загалом, як зазначає пані Наталія, з цих країн надіслали в Україну понад 1800 пакунків з одягом, взуттям, шкільним приладдям, іграшками та солодощами. Акція має велике моральне значення, адже засвідчує єдність українців світу, незалежно від місця їх проживання чи віку.

«У Львівській області акція традиційно проводиться в декілька етапів: найперше ми запрошуємо дітей на вручення подарунків, такі великі зустрічі відбуватимуться цього року в Львові та Стрию. Окремо ми передаємо підготовленні подарунки до військових частин. А також надсилаємо дітям військових з Дрогобича, Самбора, Червонограда, Нового Роздолу, Яворова тощо. На жаль, охопити всіх наша акція не може. Але ми віримо, що вона подарує тепло та зігріє серця хоч якоїсь частинки наших українських дітей», – каже Наталія Терещенко.

 

Благодійну акцію «Теплом зігріємо серця» члени Спілки Української Молоді в Україні проводила  цьогоріч вдесяте. Минулорічна така ініціатива охопила понад 2100 дітей військовослужбовців. Загалом за 9 років проведення акції понад 18 000 дітей отримали своїх Миколайчиків на загальну суму 530 000 доларів.

Крім цього, за цей рік було організовано чимало міських таобласних проєктів, всеукраїнські інтелектуальні ігри у Львові, на які з’їжджалися учасники зі всієї України, День Героїв та великий обласний табір.

Як розповіла Наталія Терещенко, з початком повномасштабного вторгнення росії львівські сумівці активно займаються волонтерською працею (приймали біженців у своїх домівках, займались сортуванням ліків, харчів, засобів гігієни, пошуком амуніції та спорядження для військових). Андрій Фендик (голова СУМ в Україні – авт.) очолив гуманітарний штаб, який координує отримання гуманітарної допомоги та передачу її військовим, внутрішньо переміщеним особам, та особам, які залишились на територіях, які перебувають під обстрілами. А сама пані Наталія, будучи делегатом Світового Конгресу СУМ у Нью Джерсі у 2022 році, налагодила взаємодію з осередками СУМ у всіх країнах, де діє СУМ, координує допомогу військовим, зокрема – тим, які лікуються у львівських госпіталях та лікарнях.

Молодіжний націоналістичний конгрес

Молодіжний націоналістичний конгрес – всеукраїнська організація заснована у 2001 році. Діючі активні осередки є у Львові, Тернополі, Києві та Дніпрі.

Голова львівського осередку МНК Уляна Кирилів розповіла LMN, що на даний момент на Львівщині до організації долучено близько 25 людей віком від 15 до 35. Організація працює на націоналістично-патріотичних засадах. Місією є виховання генерації молодих успішних українців, які будуть працювати на благо України.

“В нас є декілька цікавих напрямків роботи. До прикладу, влітку ми робимо вишкільні патріотичні табори для молоді, а впродовж року проводимо теренові ігри, семінари, тренінги, квести. Також ми єдина громадська організація, яка працює на ідеології Організації Українських Націоналістів (бандерівців). Ми не тільки робимо заходи для молоді але й активно пропонуємо учасникам долучатися до нашої громадської організації, бо саме діє вишкільна система, де ми вивчаємо ідеологію, творимо спільну історію та комʼюніті, яке дозволяє людям зрости, більше дізнаватися про свій край і як казав Євген Коновалець: «Ставати творцем своєї історії»”,- говорить голова львівського осередку МНК.

За словами Уляни Кирилів, ще з 2014 року почали займатися благодійністю діяльністю, але з 2022 року волонтерський відділ МНК почав діяти набагато ефективніше, на всеукраїнському рівні. Чимало хлопців з громадської організації в перших днів повномасштабного вторгнення пішли на війну. Також є такі, які зникли безвісти або загинули. Тому і збирають кошти, аби зберегти більше життів наших Воїнів. За підрахунками на потреби військових за час повномасштабного вторгнення зібрали 18 мільйонів гривень. 

User Image
Адріана Карапінка
Відео