Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Японія офіційно називатиме південні Курильські острови “окупованими Росією територіями”
31 Березня, 18:08

Японія офіційно називатиме південні Курильські острови “окупованими Росією територіями”

Японія офіційно називатиме південні Курильські острови “споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією”.  Про це повідомило Суспільне, посилаючись на Kyodo News. За їхніми словами, таке формулювання внесли в урядовий довідник “Синя книга дипломатії”.

Відповідне рішення ухвалили на тлі російської агресії проти України. “Синя книга дипломатії” була складена Міністерством закордонних справ Японії. Її планують опублікувати наприкінці квітня після схвалення Кабінетом міністрів.

Зазначимо, Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. Наприкінці Другої світової війни Радянський Союз окупував ці території. 1956 року Москва і Токіо підписали декларацію про завершення бойових дій, проте мирний договір сторони так і не уклали. До 2003 року Японія офіційно називала острови “незаконно окупованими”, а до 2012 року – “споконвічними землями”. З 2012 року уряд країни уникав таких формулювань, сподіваючись на компроміс з росією.

Додамо, 21 березня 2022 року рф вийшла з тривалих перемовин з Японією та заморозила спільні економічні проєкти, пов’язані з Курильськими островами. Також російська сторона вирішила блокувати розширення статусу Японії як партнера Організації Чорноморського економічного співробітництва в секторальному діалозі. Причиною стало приєднання Японії до санкцій Заходу через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

  • 0
  • 84
Схожі новини