Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Європарламент рекомендує надати Україні статус кандидата на членство ЄС
08 Червня, 21:24

Європарламент рекомендує надати Україні статус кандидата на членство ЄС

Сьогодні ввечері Європарламент підтримав резолюцію із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС, про це пише “Європейська правда”.

Резолюцію схвалили на пленарному засіданні 8 червня. “За” проголосували 438 депутатів, 65 висловились проти і 94 – утрималися.

“Європарламент рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата до ЄС “як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, Європарламент рекомендував надати Україні необхідну зброю. Також у тексті наголошують на суверенному праві України самій обирати свої альянси без зовнішнього втручання, закликають розслідувати воєнні злочини, скоєні російською армією в Україні, а також закликають ЄС запровадити вторинні санкції щодо організацій і третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції.

“Стратегічною ціллю вільного світу є допомогти Україні у підсумку завдати поразки російському агресору та відновити контроль над її міжнародно визнаною територією”, – цитала із резолюції.

Додамо, завтра, 9 червня, лідери груп Європарламенту очікувано схвалять звернення із закликом до керівництва країн ЄС надати Україні статус кандидата на вступ на червневому саміті блоку.

  • 0
  • 42
Схожі новини