Канадські лікарі у Львові проведуть сім унікальних операцій дітям | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Канадські лікарі у Львові проведуть сім унікальних операцій дітям
20 Червня, 09:24

Канадські лікарі у Львові проведуть сім унікальних операцій дітям

До Львова вже всьоме приїхали канадські медики, аби врятувати життя дітей з важкими недугами. Унікальні операції протягом тижня проводитимуть у стінах міської дитячої клінічної лікарні, йдеться в програмі «Перші про головне.Львів» на телеканалі ZIK.

15-річного Ростислава оперували чотири години. Йому під керівництвом відомого канадського нейрохірурга Джеймса Рутки видаляли пухлину у мозку. Пацієнта вже раніше оперували,  однак у серпні 2018-го у нього стався рецидив.

«Син скаржився на нудоту, раптово втратив свідомість, були судоми. У понеділок його прооперували, вчора перевели з реанімації. Наразі почувається добре», – розповідає матір Ростислава Мар’яна Барабаш.

«Колеги ділилися досвідом, показали, як правильно виконувати повторні операції, застосовуючи сучасне обладнання. Разом ми прооперували хлопчика. Думаю, ми повністю забрали пухлину, і тепер він може повернутися до звичайного соціального життя», – каже дитячий нейрохірург Тарас Микитин.

За тиждень у Львові канадські медики планують провести сім унікальних надскладних операцій.

«Наше завдання – допомогти пацієнтам з пухлинами, інфекціями головного мозку та епілепсією. Самі операції проводять львівські нейрохірурги, а ми спостерігаємо й даємо поради», – каже канадський нейрохірург Джеймс Рутка.

Також канадські лікарі безкоштовно консультують усіх охочих. Пацієнти ставали у чергу ще за півроку до приїзду медиків.

«Спершу ми думали, що на консультацію запишеться 50-60 осіб. Та наразі виглядає так, що охочих буде щонайменше понад сотню. Пацієнти їдуть і з Західної України, і з Києва, Дніпра, Полтави», – коментує головний лікар міської клінічної дитячої лікарні Дмитро Квіт.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео