«Карту об’єднання районів створювали для інтересів окремих людей», – заступник голови Яворівської райради | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Карту об’єднання районів створювали для інтересів окремих людей», – заступник голови Яворівської райради
11 Жовтня, 15:03
logo-black

«Карту об’єднання районів створювали для інтересів окремих людей», – заступник голови Яворівської райради

Антоніна Скляренко

Депутати Яворівської райради звернулися до Кабінету Міністрів України, Львівської ОДА, народного депутата Павла Бакунця з проханням вплинути на те, аби зберегти Яворівський район як окрему адміністративно-територіальну одиницю. Рішення про звернення прийняли одноголосно.

Нагадаємо, на Львівщині пропонують створити 6 районів замість 20. Обласні чиновники вирішили, що достатньо буде укрупнених Львівського, Дрогобицького, Червоноградського, Стрийського, Самбірського та Золочівського. Зникне з карти зокрема і Яворівський район – один з найбільших за величиною та промисловим потенціалом.

«Нас об’єднають із Львівським. Зараз чисельність нашого району – понад 120 тисяч мешканців. За умови укрупнення кількість населення зросте у 10 разів. Як можна буде ефективно керувати та давати лад на місцях за таких умов? – каже LMN депутат місцевої райради від УГП Володимир Мацелюх. – З окремих місць до адміністративного центру слід буде добиратися більше 90 кілометрів. До того ж жителі нашого району відчуватимуть себе відсунутими на другий план на виборах. Наших представників буде набагато менше, ніж львівських. Кому у Львові будуть відомі наші клопоти, проблеми – те, що болить Яворів?».

Яворівчани кажуть, не проти об’єднуватися, але із сусідніми і значно меншими районами.

«Виходимо з того, що Яворівщина – великий, потужний район, який зараз чи не на першому місці із соціально-економічного розвитку. Ми можемо об’єднатися з якимось районом, який недалеко нас, менший, і таке укрупнення буде менш-більш ефективним», – додає Мацелюх.

Найбільше людей обурює, що питання укрупнення не мало  жодного ґрунтовного обговорення.

«Людям вперто не пояснюють, чому відбувається саме так, – каже депутат. – А така масштабна реформа має пройти громадські обговорення і як мінімум експертні середовища, тому що робиться на роки.  Тут важливо не допустити помилок, які потім буде важко виправити. Зрештою, ми ще не завершили реформу ОТГ, тому братися за створення районів ще якось зовсім завчасно. Таке враження, що весь цей поділ створювався хаотично і вирішує таким чином інтереси якихось окремих людей. Ті, хто має вплив на суспільно-політичні процеси Львівщини, схоже, багато адміністративних одиниць робили під себе».

Фото: ілюстративне.

  • 0
  • 1219
Відео