Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Катування і невідомі перепарати: звільнені з полону військові розповіли про знущання окупантів
28 Травня, 14:24

Катування і невідомі перепарати: звільнені з полону військові розповіли про знущання окупантів

Звільнені з російського полону українські військові розповіли про знущання, які їм довелося пережити з боку окупантів. Зокрема, були катування та введення невідомих препаратів. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Про знущання звільнені військові розповіли Денісовій під час її візиту до закладу охорони здоров’я, де зараз перебувають українській бійці. Більшість із них взяли в полон під Маріуполем.

Військові розповідають, що спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території. Потім їх перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа.

Бійці кажуть, що під час етапування їм замотували очі скотчем, одягали на голову мішок і зв’язували руки мотузками. У полоні їм погрожували вбивством, били та принижували. Вони розповідають, що з особливою жорстокістю окупанти застосовували тортури до офіцерів та бійців «Азову».

За словами військових, під час допитів їх ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Також розповідають, що їх катували електрострумом, били кийком та ногами.

Військовослужбовці повідомили, що окупанти їм вводили невідомі препарати на літеру «М», після чого вони непритомніли та втрачали пам’ять. А ще вони кажуть, що окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн росії, історію створення герба та прапора рф. Якщо вони цього не робили, росіяни застосовували тортури.

  • 0
  • 332
Схожі новини