Ніхто не попередив завчасно: у мешканців Самбірщини на вулиці збирали кров для дослідження на антитіла до COVID-19 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Ніхто не попередив завчасно: у мешканців Самбірщини на вулиці збирали кров для дослідження на антитіла до COVID-19
10 Червня, 11:48
logo-black

Ніхто не попередив завчасно: у мешканців Самбірщини на вулиці збирали кров для дослідження на антитіла до COVID-19

Сьогодні, 10 червня, о шостій годині ранку в село Тур’є, що належить до Стрілківської ОТГ Самбірського району, заїхав білий бус. Мешканці розповідають, що з машини вийшли люди, які представилися працівниками Червоного Хреста. Вони запропонували місцевим здавати кров на антитіла до коронавірусу. Пояснювали, що приїхали з Києва і беруть в кожному селі 12 проб по два кубики в 12 людей.

Після цього візиту незнайомців люди почали обурюватися.

«Для цього є амбулаторії, ФАПи. Як це бус???? Без місцевого фельдшера??? Не зрозуміло», – написала у Фейсбук Галина Мойсевич.

Про ранкову ситуацію в Тур’є повідомили поліцію. Згодом виявилося, що на Львівщині проводять дослідження розповсюдженості антитіл до коронавірусу. Попередження від ЛОДА місцева влада отримала вчора ввечері і ще не встигла поінформувати людей.

«У Стрілківську сільську раду прийшло повідомлення, але тільки вчора з ним ознайомився староста», – пояснив секретар Стрілківської ОТГ Андрій Соджак.

«І знову бачимо ситуацію, коли між обласною та місцевою владою втрачена комунікація. Про такі речі, аби не виникала паніка серед людей, треба попереджати завчасно. Та й такі дослідження не можна проводити абияк – зі самого ранку на вулиці без дотримання санітарно-епідеміологічних норм. Про це мав бути попереджений місцевий фельдшер. І забір крові повинен проводитися у стінах ФАПу, – каже LMN Василь Курій. – Дивує, чому ЛОДА не повідомила та не довела цю інформацію через свої сайти та ЗМІ. Фото про піар скрізь, а нормально організувати роботу не можуть. Люди – молодці, що відреагували – зайва пильність та саморганізація не зашкодить».

Фото: ілюстративне

Відео