Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Коли відзначати свято Миколая: роз’яснення від Православної церкви України
30 Листопада, 11:35

Коли відзначати свято Миколая: роз’яснення від Православної церкви України

Попри наданий дозвіл окремим громадам ПЦУ відзначати Різдво Христове 25 грудня свято Миколая тут закликають відзначати як і раніше – 19 грудня.

«Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня? Коротка відповідь проста: 19 грудня», – повідомляють на сторінці ПЦУ в соцмережах.

Це пояснюють тим, що рішення про зміну календаря ще не ухвалене, щодо цього досі тривають обговорення. Тож дати відзначення всіх зимових свят для вірян ПЦУ залишаються тими ж, що і минулого року:

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього

 

Нагадаємо раніше Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади.

«Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня», – наголошують в ПЦУ.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

Нагадаємо, про небезпеки перенесення відзначення Різдва раніше писала Наталія Гром.

Схожі новини