«Контроль за владою коштує громаді менше, ніж його відсутність», – голова секретаріату Української Галицької партії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Контроль за владою коштує громаді менше, ніж його відсутність», – голова секретаріату Української Галицької партії
17 Жовтня, 21:39
logo-black

«Контроль за владою коштує громаді менше, ніж його відсутність», – голова секретаріату Української Галицької партії

Через відсутність належного контролю влади з боку громади та непрозорість діяльності органів місцевого самоврядування кожен українець частково втрачає можливість на краще майбутнє. Таку тезу озвучили сьогодні на прес-конференції “Скільки коштує українцям контроль за владою?”, що проводила Українська Галицька партія у Прес-клубі. 

Голова секретаріату УГП Андрій Кравчук презентував результати проведеного напередодні моніторингу щодо відкритості органів місцевого самоврядування на Львівщині. 

“Ми проаналізували наявність офіційних сайтів у міських, районних та обласних органах влади, наявність статуту територіальних громад та регламенту рад, висвітлення порядків денних, проектів рішень, що будуть розглядатись на засіданнях. І наостанок ми перевірили, чи наявна на офіційних сторінках інформація про перелік об’єктів комунальної власності”, – розповів Андрій Кавчак. 

Юлія Гвоздович, депутатка Львівської міської ради від УГП, зазначила, що якщо говорити про Львів, то останніми роками вдалось багато зробити для того, аби робота міської ради стала більш прозорою.

“Коли ми лише стали депутатами і до нас приїхали експерти з проекту “Прозорі ради”, вони били на сполох, що Львів є одним з найменш прозорих міст України.  У 2018 році ж Львів став першим у рейтингу відкритості від громадської мережі “ОПОРА”,” – зазначила Юлія.

Голова фракції УГП у Львівській міській раді Тарас Чолій розповів про інший бік медалі – частина рішень міської ради Львова з точки зору закону є цілком легальними, але часто – некорисними для громади, для розвитку міста. 

 “В рік є десятки і сотні земельних афер у Львові. Якщо ми підрахуємо, які втрати від того, то мова йтиме про сотні мільйонів гривень, які недоотримує бюджет міста, за які можна було б покращувати соціальну інфраструктуру”, – наголосив Тарас. 

Громадський активіст Олег Дьорка поділився досвідом Дрогобича у впровадженні електорнного самоврядування. 

“Для того, щоб впроваджувати такі нові інструменти, владі насправді не так потрібні гроші, як політична воля це робити.  Важливим також є, аби місцеві журналісти прагнули здйснювати контроль за органами влади, а не просто постили новини від рятувальників та поліції”, – каже Олег.

Іван Щурко, голова Львівської обласної організації УГП,  зазначив, що є певні проблеми у висвітленні інформації не тільки на сайтах районних рад і адміністрацій, а й на порталі Львівської обласної ради. 

“Там ніби все, що потрібно, публікується. Але я зробив моніторинг повідомлень за останні кілька днів про діяльність Львівської обласної ради. Умовно з останніх 15-ти повідомлень три – політичні заяви, три-чотири про господарську діяльність, і абсолютна більшість стосується кадрових рішень. Чи це є змістом діяльності обласної ради?” – наголосив Іван.   

  • 0
  • 249
Відео