“Користь вітаміну С для лікування застуд – це ще один міф”, – Уляна Супрун | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Користь вітаміну С для лікування застуд – це ще один міф”, – Уляна Супрун
25 Лютого, 18:18

“Користь вітаміну С для лікування застуд – це ще один міф”, – Уляна Супрун

Про те, що вітамін С корисний для лікування застуд і покращує самопочуття – міф і навіть фейк написала міністр охорони здоров`я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вона зазначила, що цей фейк у 1970-ті роки створив двократний нобелівський лауреат Лайнус Полінг, відкривач вітаміну С. Полінг написав кілька бестселерів, які перебільшили властивості аскорбінової кислоти і поширив цей міф світом.

Згодом незалежні, адекватно сплановані дослідження не підтвердили величезну користь вітаміну С у лікуванні застуди.

“У базі клінічних досліджень Cochrane опубліковано, що вітамін С не здатний зменшити частоту застуд населення, тож немає причин додатково його споживати. Втім, додатковий вітамін С дієвий під час значних фізичних навантажень, наприклад, для марафонців.

Деякі роботи показали, що вітамін С на 15% скорочує тривалість застуди, тобто люди хворіють, приміром, не шість днів, а п’ять. Але не в разі перевищення дози, а під час споживання денної потреби”, – пише Супрун.

На день дорослим потрібно вживати 75-90 мг вітаміну С. У випадку передозування у чоловіків вдвічі підвищується ризик утворення каменів в нирках.

А споживання понад двох грамів вітаміну С на добу може призвести до нудоти, діареї, блювання, печії, головного болю та безсоння.

Ще один міф, що найбільше вітаміну С в лимонах. Так, в лимонах справді є вітамін С, але скибки лимону чи чаю із ним не достатньо. Щоб спожити 90 мг вітаміну С слід з’їсти великий лимон разом зі шкіркою, бо аскорбінової кислоти там не так і багато.

Найкращими його джерелами є шипшина, солодкий та гострий перець, броколі, брюссельська капуста, смородина і ківі.

Відео