Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Країні потрібен уряд національного порятунку», – Володимир Гірняк
17 Листопада, 17:31

«Країні потрібен уряд національного порятунку», – Володимир Гірняк

Падіння економіки, професійна неспроможність високопосадовців чітко окреслити карту своїх дій, системні помилки в управлінні – все це уже відчувається суспільством, а в недалекому майбутньому може призвести до катастрофічних наслідків. Про це у своєму блозі, опублікованому на сайті Zaxid.net, говорить голова координаційної ради партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк.

«Дива не сталося. І, судячи з усього, і не станеться. Прогнози скептиків, на жаль, справджуються: український уряд не готовий справитися з викликами сьогодення, – пише політик. – Так, безперечно, не можна відкидати фактор пандемії, які відчутно відобразився на економіці всіх без винятку країн. Однак COVID і його наслідки не можуть бути виправданням для непрофесіоналізму. У цьому контексті хочу акцентувати на двох аспектах.

По-перше, падіння української економіки розпочалося ще наприкінці минулого року і в першому кварталі 2020 складало вже 1,3 відсотки, за оцінками ЄБРР.

По-друге, «коронавірусна» пандемія отримала в Україні добрий ґрунт для свого розвитку завдяки структурним недолікам нашої економіки, які ніхто особливо не намагався виправляти. Орієнтованість економіки на експортну виручку та на кошти трудових мігрантів робить її вразливою від різноманітних форс-мажорів. Зрештою, йдеться не лише про гроші. Економіка не може бути сильною без якісної судової системи, дієвих антикорупційних програм і чесної конкуренції, з чим в Україні є серйозні проблеми».

На превеликий жаль, треба набратися мужності і визнати усю запущеність ситуації, яку вже не врятують жодні косметичні зміни. В Україні, звісно, є люди, здатні в якості кризових менеджерів очолити ту чи іншу ділянку урядової роботи, вважає Володимир Гірняк.

«Але чи погодяться вони увійти в ЦЕЙ уряд? І чи можуть точкові зміни кардинально вирішити системні проблеми? На два запитання відповідь одна: НІ, – веде далі політик. – Тому єдиним виходом у нинішній ситуації я бачу створення Уряду національного порятунку. Кабінету, до якого мали б увійти провідні фахівці у своїх галузях, і який мала би очолити авторитетна особа, не заангажована у нинішніх політичних конфліктах. Свідомо не називаю прізвищ, але всі розуміють, що такі люди в Україні є. Більше того, є з кого обирати. Вбачається, що українці до створення Уряду національного порятунку готові, оскільки усвідомлюють рівень усіх нинішніх негараздів і, на жаль, мають підстави песимістично дивитися у майбутнє. Головне, аби для цього була політична воля вищого керівництва держави».

Фото: ГП

  • 0
  • 233
Схожі новини