Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Кинув недопалок»: на полях Жидачівщини вогонь знищив 800 квадратних метрів пшениці
05 Серпня, 17:03
logo-black

«Кинув недопалок»: на полях Жидачівщини вогонь знищив 800 квадратних метрів пшениці

Юлія Швидко

Третій день поспіль мешканці села Букавина на Жидачівщині з’ясовують, хто спричинив пожежу 3 серпня, яка знищила 200 кв м стерні та 800 кв м пшениці. Місцеві кажуть, що такий випадок у них трапився вперше, адже намагаються не спалювати сухостою.

«В обідню пору до нас зателефонували з Букавини, повідомили, що у полі виникла пожежа. Одразу туди відправили машину та трьох рятувальників. Вогонь швидко ліквідували, але до нашого прибуття він встиг нанести великої шкоди», – розповідають ходорівські пожежники.

В управлінні ДСНС України у Львівській області нагадують про заборону випалювання сухої трави. Наголошують: такі пожежі є небезпечними для довкілля. Окрім цього, полум’я на відкритій території шкодять навколишньому середовищу. Суха вітряна погода є сприятливим фактором для швидкого розповсюдження вогню на великі відстані. Вона становить небезпеку для поруч розташованих будівель та їх мешканців.

Жителі Букавини зазначають, що пожежа знищила урожай на полях підприємства «Західний Буг», яке займається вирощенням зернових. Припускали, що господарі на сусідніх полях палили солому після молотьби і вогонь перекинувся на пшеницю.

«Досі не знаємо, хто спричинив пожежу. Версію про навмисний підпал відкидаємо. Це був нещасний випадок. Також не думаємо, що хтось палив солому. Скоріш за все, перехожий кинув недопалок – і цього стало достатньо, аби розгорівся вогонь», – каже LMN працівник ПП «Західний Буг» Іван.

Фото: ДСНС

Схожі новини