“Легені згорають повністю”: епідеміологиня спростувала чутки про “страшний вірус” на Львівщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Легені згорають повністю”: епідеміологиня спростувала чутки про “страшний вірус” на Львівщині
03 Лютого, 18:36
logo-black

“Легені згорають повністю”: епідеміологиня спростувала чутки про “страшний вірус” на Львівщині

Ярослава Світлична

Третій тиждень у Львівській області більшає хворих на грип. Найбільш поширений у нас грип типу А – більш відомий як «свинячий». Його ускладненням можуть бути пневмонія та енцефаліт.

Жителі області активно обговорюють цю хворобу у соцмережах та в побуті. Люди налякані чутками про страшний вірус, який начебто миттєво «спалює легені».

«У п’ятницю і в понеділок 20 дітей з нашого класу до школи не прийшло, – розповідає LMN винничанка Олена Сіра. – Зідзвонювалася з мамами, то багато просто з паніки дітей не пустили. Кажуть, в області вже є летальні випадки. Ніби в людей піднімається висока температура, кашель, і за два дні легені просто згорають».

Головна епідеміологиня області Наталія Тімко спростовує ці чутки. Запевнила LMN, що на Львівщині з цей епідеміологічний сезон офіційно не зафіксовано жодного випадку смерті від ускладнень грипу. 

“Так, грип А може дати ускладнення у вигляді запалення легенів. Однак хвилюватись немає причин: особливого спалаху пневмонії на Львівщині не спостерігається, – зазначила Тімко.  – До того ж багато пацієнтів, хворих на грип А, отримують призначення та лікуються вдома”.

Грип типу А розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті. Як правило, клінічні симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу.

“Найважливіше – вчасно звернутись до лікаря, – каже епідеміологиня . – Якщо ви бачите, що температура піднялась вище 38 градусів, то вартує одразу випити жарознижуюче та звернутись до сімейного лікаря, розповісти йому всі симптоми і вже вирішити, чи можна обійтись лікуванням вдома, чи треба серйозне лікування”.

Жінка розповідає, що найефективнішим засобом боротьби з грипом є вакцина.

 “Ті, хто вакцинувався ще у жовтні, до початку епідсезону, можуть бути спокійні. Але зробити щеплення можна і зараз, і вже через два тижні у людини буде імунітет. Як показує погода і практика, за два тижні грип ще не зникне, тому вакцинація зараз теж актуальна”, – пояснює Тімко.

Щоб зменшити ризик захворювання, варто часто мити руки з милом, уникати людних місць, пам’ятати про “кашльовий етикет” – затуляти рот під час чхання та кашляння.

 “Надзвичайно ефективним є промивання носоглотки – найдешевшим засобом з аптеки чи просто водою з сіллю. Також варто регулярно провітрювати приміщення – віруси не люблять свіжого повітря”, – зазначає епідеміологиня.

Відео