Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Лікарі відмовлялися її госпіталізовувати”: подробиці смерті 20-річної дівчини від Covid-19
17 Липня, 12:20

“Лікарі відмовлялися її госпіталізовувати”: подробиці смерті 20-річної дівчини від Covid-19

Батьки померлої від коронавірусу 20-річної Соломії не вірять, що дівчину не можливо було врятували. Нагадаємо, 14 липня у Стрийській міській лікарні від ускладнень коронавірусної інфекції померла молода дівчина. У неї була важка двобічна пневмонія. Батьки стверджують, що в доньки діагностували ще вірусний менінгоенцефаліт, передає Obozrevatel.

Відомо, що тиждень дівчина перебувала на лікуванні вдома. До лікарні вона потрапила у важкому стані.

“Ми не знаємо, чи зверталася вона до лікарів тоді, чи лікувалася, це треба питати в її рідних”, – каже  головний лікар лікарні Йосип Бегей.

Батьки дівчини Тарас та Іванна розповідають, що насправді робили все, щоб врятувати єдину дочку. За їхніми словами, лікарі навіть не хотіли приймати її в лікарню, радили пити заспокійливі, а Соломія весь цей час скаржилася на  головний біль і важкість у грудях.

“У суботу, 4 липня, Соломія встала і поскаржилася на головний біль. Їй треба було їхати до Львова у школу християнського лідера. Ми виміряли температуру, вона була 37,4. Нікуди донька не поїхала, ми зателефонували нашому сімейному лікарю Іванні Миколаївні Солдан. Вона призначила ліки і сказала не панікувати, все пройде”, – згадує тато студентки.

Мама вирішила поїхати з донькою на прийом до сімейного лікаря. Медик сказала, що противірусних приймати не треба, температури немає, і призначила лікування.

“Дочка весь час лягала спати, у неї з’явився присмак крові в роті й сильно боліла голова. У середу ми знову звернулися до сімейного лікаря, зробили КТ легень і з’ясувалося, що в доньки двобічна пневмонія. Дзвонимо Іванні Миколаївні, вона просить посидіти в міській лікарні, там дочку повинен оглянути інфекціоніст. Ми три години його прочекали, але він так і не прийшов. Соломії стало погано, вона просилася додому, і ми повернулися”, – розповідає мама.

Лікарі запевняли, що таку пневмонію лікують вдома. Нема чого лягати в лікарню, щоб підхопити ще інфекцію. Соломії призначили антибіотики, але дівчині ставало все гірше й гірше.

У четвер увечері домовилися, що дівчину огляне заввідділення міської лікарні Роман Цапар. Він теж запевнив, що ситуація хороша, а з такою пневмонією можна лікуватися вдома.

За словами батьків, ніхто не звернув увагу на те, що Соломія скаржиться на головні болі, говорить, що в неї калатає й болить серце. Лікар заявив, що вона просто неврастенік, і їй потрібно випити заспокійливе.

“Нас відправили додому. Дочці так погано, що на 6 поверх я ніс її на руках”, – згадує батько Тарас.

В п’ятницю сімейний лікар дав направлення до міської лікарні Стрия. В приймальному відділенні не хотіли приймати дівчину, сказали, що госпіталізація тільки через головного лікаря. Спершу він не хотів приймати дівчину, бо, за його словами, треба було викликати швидку допомогу. Однак згодом таки погодився.

Через три години з лікарні зателефонувала Соломія. Вона зі сльозами розповіла, що їй дуже погано, але нікого докликатись не може. Батьки кинулися в лікарню й мало не на колінах благали впустити в палату до дочки маму. Однак матір не змогла допроситися допомоги від лікарів.

“Навіть при дружині до Соломії рідко хто заходив, потрібно було брати лікаря за рукав і тягнути в палату. Але на всі скарги вони говорили, що вона неврастенік і потрібно пити заспокійливе”, – говорить батько.

У суботу ввечері в дівчини почалися провали в пам’яті. Вона втратила свідомість. Тільки тоді лікар запідозрив, що в пацієнтки може бути вірусний менінгоенцефаліт.

Санітарка кинула дівчину на каталку так, що вона вдарилася головою. Її повезли в реанімацію. Батьки всю ніч провели на вулиці під лікарнею, благали лікарів викликати бригаду зі Львова. Але головлікар запевняв, що Львів відмовляється їхати.

“Вранці нам сказали, що Соломія впала в кому. Медики пів дня шукали мобільний апарат ШВЛ, щоб перевезти дочку в сусідню кімнату. Зі Львова приїхали інфекціоніст і реаніматолог. Вони навіть не оглядали Соломію, подивилися КТ, сказали, що пошкоджень мозку немає, але вона в тяжкому стані, і її транспортувати не можна. Для них було головне – призначити лікування за протоколом. Лікарі постійно повторювали про цей протокол. Потім нам сказали, що єдине, що ще добре працює в організмі Соломії, – це легені. Вона перебувала під апаратами. А о 06.00 у вівторок  нам зателефонували і сказали, що Соломія померла”, – крізь сльози говорить батько.

Батьки впевнені, їхню дочку вбили байдужість і непрофесіоналізм лікарів.

“Тепер вони кажуть, що ми п’ять днів лікували дочку вдома. Так ви ж не хотіли нас приймати. Навіть у лікарні ви не хотіли оглянути доньку і чимось допомогти. Я тільки картаю себе за те, що Бог не підказав мені їхати відразу у Львів”, – каже мама Соломії.

У міській лікарні Стрия запевняють, що Соломія була нетранспортабельна.

“Перевозити до Львова її було не можна, тому всі фахівці зі Львова консультували її в Стрию. У неї позитивний ІФА-тест. А ось результатів ПЛР-тесту ще немає. Також ми поки не можемо точно сказати з приводу енцефаліту. Всі матеріали взяті, і результати будуть готові через 7-10 днів”, – говорить Бегей.

Фото: Obozrevatel.

  • 0
  • 2639
Схожі новини