Львів’яни з ампутованою лівою ногою залишаються без гаражів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львів’яни з ампутованою лівою ногою залишаються без гаражів
05 Листопада, 12:23
logo-black

Львів’яни з ампутованою лівою ногою залишаються без гаражів

Юлія Швидко

Депутат Львівської міської ради Ігор Дякович з Української Галицької партії відстоює права людей, які втратили ліву ногу. Він скерував в юридичний департамент ЛМР для опрацювання подання, аби такі мешканці міста змогли отримати індивідуальні гаражі під свої автівки.

«Людина без правої ноги змушена користуватися автомобілем з ручним управлінням, оскільки не зможе тиснути ні на педаль газу, ні на гальма. І така людина має право отримати дозвіл на встановлення тимчасового гаража. Хоча не усі й знають про таке своє право, – говорить LMN Ігор Дякович. – Людина, яка має ампутовану ліву ногу, може користуватися звичайним автомобілем з автоматичною КПК – і права на встановлення гаража не має. Вважаю, що таку ситуацію треба виправити».

На початок цього року у Львові проживає 1587 осіб, що постійно користуються інвалідними візками. Ще 402 особи мають ампутації ніг – одну або дві. З них близько 100 осіб без лівої ноги.

«Право на отримання дозволу на гараж має близько 1900 осіб, а тих 100 є обмежені. Хочемо це змінити. Гараж потрібно надавати особам з ампутацією, які є саме власниками автомобіля, а не користуються ним по довіреності. При тому під гаражем не оформляти право власності на землю. У випадку продажу чи передачі в оренду земельної ділянки гараж має демонтовуватися, – додає Ігор Дякович. –  Думаю, що з тих 100 людей лише зо 20 звернуться по гараж. Дехто, як і я, їздить по дорученню. Хтось не має автомобіля, а хтось вже придбав собі паркомісце».

Ці зміни депутат хоче внести до рішення Виконавчого комітету від 29.10.2010 № 1464 “Про надання дозволу на встановлення тимчасових збірно-розбірних індивідуальних гаражів для людей з інвалідністю, що мають автомобілі з ручним керуванням”.

Фото: ілюстративне

Відео