Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівщина лідирує за кількістю скарг на завищення цін
18 Березня, 16:20

Львівщина лідирує за кількістю скарг на завищення цін

Бюро економічної безпеки, СБУ, Нацполіція та органи місцевої влади отримали близько 700 повідомлень від українців про необґрунтоване завищення цін. Опрацювавши майже 400, найбільше скарг виявили у Львівській області – 177 повідомлень. Про це повідомили у БЕБ України.

Як повідомили у бюро, із Києва та Київської області надійшло 70 повідомлень про порушення, з Дніпропетровської – 68, з Закарпатської – 54, а з Вінницької – 45.

В більшості повідомлень українці скаржаться на завищення цін на оренду житла, продукти харчування, товари першої необхідності, а також на пальне.

«В окремих випадках орендодавці, що завищили ціни, здійснюють безкоштовне поселення переселенців. Інші частково повертають кошти за проживання. Так, в одній із західних областей, проживаючим в готелі повернули 15 тисяч грн, сплачені за проживання за 2 доби. Також підприємці перераховують кошти для підтримки ЗСУ, допомагають волонтерам», – йдеться в повідомленні.

Щодо цін на пальне, з’ясувалося, що більшістю АЗС встановили мінімальну націнку з урахуванням граничних торгових націнок відповідно до рішення Міністерства економіки України.

Влада вкотре закликала підприємців не наживатися на проблемах та бідах інших у важкий для країни та громадян час, а навпаки жертвувати надприбутками на користь держави. В умовах воєнного часу допускати таке мародерство – неприпустимо. Про всі порушення просять громадян повідомляти на електронну адресу zvernennya@esbu.gov.ua або за допомогою телеграм-бота.

  • 0
  • 95
Схожі новини