За тиждень реєструють 150-300 випадків захворювання на кір, – Тімко | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За тиждень реєструють 150-300 випадків захворювання на кір, – Тімко
14 Листопада, 15:00

За тиждень реєструють 150-300 випадків захворювання на кір, – Тімко

Марта Занюк

Хворіють не тільки діти, а й дорослі

Львівщина належить до областей, де зараз найвищий рівень захворюваності на кір. У порівнянні із минулим роком, цьогоріч цифра зросла у 10 разів. За неповних 11 місяців в області захворіло 6 300 людей. Станом на сьогодні у Львівській обласній клінічній лікарні перебуває 214 осіб із цим діагнозом.

“Зараз такий період, коли за тиждень реєструють близько 150 – 300 випадків захворювання на кір, а за останній тиждень їх було майже 500. Лише у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню за добу госпіталізовують 25-35 людей з ознаками кору”,- повідомила головний експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко.

Ті, що вже перехворіли, мають довічний імунітет і їм немає чого боятися. Також спокійними можуть бути ті, хто має 2 дози вакцини проти кору.
Натомість, хто не знає про свій вакцинальний статус,  має лише одну дозу вакцини або ж невакцинований узагалі щодня наражається на небезпеку.
Заразною хворий є ще до того, як з`являється висипання.

Коли піднімається температура, з`являється кашель, кон`юктивіт, хворий активно виділяє збудник і ділиться ним з оточуючими.

“Якщо людина не хоче захворіти на кір, вона йде до сімейного лікаря, який оглядає її, переконується що в неї немає гострого захворювання чи загострення хронічного і пише дозвіл на проведення профілактичних щеплень. Тоді пацієнт в кабінеті щеплень безкоштовно отримує профілактичне щеплення бельгійською вакциною європейської якості зі всіма індикаторами, та дозволами. Також вакцину перевіряли в Україні чи вміст ампули відповідає заявленню на ній. І той, хто зробить два щеплення з інтервалом в місяць, гарантовано захиститься від кору”, – розповіла Наталія Тімко.

Львівщина забезпечена вакциною більш, ніж на 100%. У резерві у 40 000 доз. Тож кожен, хто потребує щеплення, отримує його моментально у всіх поліклінічних закладах охорони здоров`я області.

Вперше дітям повинні робити щеплення в один рік, вдруге у віці шести років. Згідно законодавства України є ще таке поняття як щеплення за епідпоказами. Тим часом інструкція вакцини допускає щеплення з 9-ти місячного віку.

Навіть Віл-інфекція не є протипоказанням до вакцинації, лише СНІД в стадії розгорнутих клінічних проявів. Такі люди отримують простий імуноглобулін, щоб захиститися від хвороби.

Робити щеплення не можуть тільки вагітні жінки та люди з важким імунодефіцитом.

“Якщо з якихось причин вакцинацію не зробили своєчасно, то ніколи не пізно це зробити і захистити дитину від кору, краснухи та епідпаротиту. Адже вакцина є потрійною, також є щеплення проти дифтерії, правця, коклюшу й інших інфекційних захворювань
Весь цивілізований світ довів, що єдиним дієвим способом профілактики інфекційних захворювань – це вакцинація”, – додала головний експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко.

Лікарі кажуть, що після проведення профілактичних щеплень жодних негативних наслідків немає. Історією, практикою та медициною доведено, що вакциновані люди захищені від хвороби на 95%, лише 5% можуть захворіти, але вони не будуть мати уcкладнень у вигляді запалення легень, головного мозку, енцифаліту й однозначно залишаться здоровими

Серед всіх, хто захворів понад 68% були невакциновані, у 11% була одна доза вакцини.

Вважають, що перенесений кір, особливо з запаленнями головного мозку, може знизити інтелектуальний потенціал людини.

Як зрозуміти, що у вас кір?

Перші симптоми: підвищення температури, сухий кашель, може виникати кон`юктивіт. Також може бути тільки температура, яку протягом 4-5 днів важко збити.
Вже потім починається висипання.

Сама хвороба важка і небезпечна. Та є ще період після хвороби – посткорева анергія. Людина, яка перехворіла кором, стає надзвичайно уразливою до практично всіх інших інфекційних захворювань, в тому числі до грипу та пневмонії. Особливо небезпечним кір є для людей з хронічними захворюваннями”, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я у Львівської ОДА Ірина Микичак.

Додамо, минулого тижня в Пустомитівському районі у школах обмежили відвідування невакцинованих дітей, бо для них загроза захворіти є найбільшою.
Загалом на Львівщині є два летальних випадки, спричинені кором, серед невакциновах дітей.

Відео