Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Львівське ОСББ оштрафували на 710 тис. грн
02 Травня, 19:46

Львівське ОСББ оштрафували на 710 тис. грн

У Львові  на вул. Лемківській 9А голова ОСББ Григорій Бойко збудував незаконні добудови на даху багатоповерхівки і отримав штраф у майже мільйон гривень. Чоловік стверджує, що це не житло, а основа для сонячної мініелектростанції. Однак у міській раді кажуть, що він на це не мав дозволу. Тож тепер мусить сплатити штраф, а ще – знести споруди. Про це пише Захід.нет.

Надбудову над дев’ятим поверхом видно здалеку. Наприкінці квітня інспекція Держархбудконтролю провела перевірку в цьому ОСББ. З’ясувалося, що відповідних документів на забудову даху в об’єднання «Елітний люкс» немає.

«Нам не надали жодних дозвільних документів: ні розробленої належним чином проектної документації, ні дозвільного документа на початок виконання будівельних робіт. На ОСББ накладений штраф в розмірі 710 тис. грн. Ще найближчим часом, думаю, будуть накладені штрафні санкції на голову ОСББ», – каже керівник юридичного відділу ДАБК Святослав Кіндратів.

Григорій Бойко орендував покрівлю й вирішив встановити там сонячні батареї – для особистого й комерційного використання. Приписів від Держархбудконтролю чоловік не визнає. Каже, що має дозвіл від райадміністрації, а будівлі з вікнами та дверима називає допоміжними конструкціями. Жодних документів Бойко журналістам не надав, а на дах не пустив.

«Це ж зрозуміло, що встановлений вітрозахист. Оскільки площа батарей 30 кВт займає більше ста квадратів площі. Тому воно тимчасово має такий вигляд, але ми приведемо це до порядку», – каже чоловік.

ДАБК вважає надбудови капітальними спорудами і вимагає, щоб власник їх демонтував. Якщо чоловік цього не зробить – накладуть ще один штраф. У Ратуші кажуть, незаконні надбудови виявляють щодня. З деякими мешканцями вдається домовитися про демонтаж, з іншими – судяться.

Якщо ОСББ «Елітний Люкс» не знесе надбудови добровільно, ДАБК подасть до суду. Якщо й після цього споруди залишатимуться – виконавча служба найме підрядника, щоби знести будівлі міським коштом. Але рахунок доведеться сплатити власнику споруд.

Фото: Львівська міська рада

  • 0
  • 1069
Схожі новини