Львівські хірурги прооперували стрийську дівчинку зі шлунком та кишківником у грудній клітці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські хірурги прооперували стрийську дівчинку зі шлунком та кишківником у грудній клітці
17 Листопада, 15:39

Львівські хірурги прооперували стрийську дівчинку зі шлунком та кишківником у грудній клітці

Хірурги Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували новонароджену дівчинку зі Стрия, у якої була діафрагмальна грижа. У неї органи черевної порожнини – шлунок, селезінка та кишківник – перемістилися в грудну клітку, блокуючи розвиток легень. Цей анатомічний дефект діафрагми зустрічається у 1-4 дітей на 10 тис новонароджених малюків, розповіли сьогодні, 17 листопада, в ОХМАТДИТі.

«Такі дітки стають нашими пацієнтами ще до народження. Про вроджену діафрагмальну грижу вперше мама чує ще на планових УЗД під час вагітності. І доки така дитинка народиться, з ОХМАТДИТу їй назустріч виїжджає команда фахівців. Так було і з дівчинкою зі Стрия. У пологовому маленьку з перших секунд життя підключили до спеціального високочастотного апарату ШВЛ і вже тоді доставили до ОХМАТДИТу для подальшого лікування», – розповідає хірург Олег Ленів.

Дівчинку прооперували на четвертий день її появи на світ. Вона важила всього 2,5 кг. Хірурги забрали шлунок, селезінку і кишківник з грудної клітки і перенесли ці органи у черевну порожнину. Операція пройшла успішно.

«У нашої дівчинки тонкий кишківник і частина товстої кишки, шлунок і селезінка опинилися у грудній клітці, а ліва легеня була недорозвинена. Органи з черевної порожнини тиснули на маленьку легеню, серце і здорову легеню і не давали їм повноцінно працювати. У малечі жоден орган не був на своєму місці. Порушилися і газообмін, і обмін речовин, і гемодинаміка, – каже Олег Ленів. – Дефект діафрагми ми закрили власними тканинами, без жодних штучних сіток. Діафрагму ми сформували з власних м’язової і сполучної тканини дитини, обійшлися без штучної армуючої сітки. Після такої операції недорозвинена легеня поступово розправиться, стане на місце серце і підтягнеться діафрагма».

Дівчинку вже виписали додому. Вона має шанс надалі нормально рости і розвиватися, кажуть лікарі.

До речі, хірурги львівського ОХМАТДИТу були першими в Західній Україні, хто почав проводити новонародженим такі операції.

Фото: Фейсбук

  • 0
  • 3235
Відео