Львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували ногу пацієнта | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували ногу пацієнта
07 Липня, 11:58

Львівські лікарі провели унікальну операцію і врятували ногу пацієнта

Львівські лікарі провели унікальну реконструктивну операцію, аби врятувати ногу 40-річного пацієнта від ампутації. Про це повідомили у Першому медоб’єднанні Львова.

Хірурги вдалися до “free flap” операції: рану “закрили” 15-сантиметровим клаптем м’яких тканин, який взяли з гомілки.

«Щоб відновити кровопостачання до пересадженої ділянки, лікарям довелося зшивати судини розміром з людську волосину. Ця методика – справжня знахідка для “медицини війни”», – зазначили у Першому ТМО.

Львів’янин Юрій потрапив до лікарні зі складним відкритим переломом гомілки, до якого уже додалася одна з найнебезпечніших інфекцій – анаеробна. Саме вона провокує некрози, тобто, відмирання тканин, аж до гангрени.

«Нашим лікарям вдалося зупинити інфекцію, однак разом з нею довелося видалити і “вбиті” тканини. Утворилася рана, яку терміново потрібно було заповнити, інакше – ризик подальшого відмирання і ампутація. Єдина можливість зберегти ногу в такій ситуації – мікрохірургічна “free flap” операція. Такі операції в Україні вже виконували, однак це вперше пересадили клапоть такого великого розміру. Зробити це нашим хірургам допомагали британські колеги. Разом вони відділили 15-сантиметровий клапоть м’яких тканин зі стегна пацієнта та заповнили ним ушкоджену ділянку гомілки», – повідомляють у лікарні.

Операція тривала близько 10-ти годин і завершилися успіхом: пересаджений флеп прижився, кровопостачання до нього відновилось.

Додамо, запровадження нових технологій в хірургії, зокрема “free flap” операцій, дає шанс зберегти кінцівки, органи та частини тіла, запобігає ампутаціям кінцівок та суттєво покращує якість життя пацієнтів з воєнною травмою.

  • 0
  • 69
Відео